Reklamı Kapat

Gölcük'te Bu Uygulama Bütçede %50 Tasarruf Sağlıyor

Gölcük Belediyesi Makina Bakım, İkmal Amirliği’nin bünyesinde kurulan atölye de kentin ihtiyacı olan yer altı çöp konteynerlerini, demir köprüleri, mazgalları ve dekoratif demir korkulukları üretim, çöp konteynerinin bakımı gerçekleştiriyor ve bu sayede %50 oranında belediye bütçesinde tasarruf sağlanıyor.

Ömer Faruk Güler
Ömer Faruk Güler Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gölcük Belediyesi, kentin ihtiyacı olan yer altı çöp konteynerlerini, demir köprüleri, mazgalları ve dekoratif demir korkulukları Makina Bakım, İkmal Amirliği’nin bünyesinde kurulan atölye de, kendi imkanlarıyla üretiyor. Ayrıca büyük bir sorun oluşturan yıpranmış, onarımı yapılması gereken çöp konteynerlerinin de bakımını yaparak, büyük tasarruf sağlıyor. Bu çalışmalarla birlikte % 50 gibi yüksek bir oranda maliyetleri azalttıklarını belirten yetkililer, imkanlar ölçüsünde çalışmalarını sürdüreceklerinin altını çizdi.

TASARRUF ÖNCELİKLİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI

Bu tarz bakım, onarım ve üretim işlerini kendi bünyemizde yaparak belediye bütçesine önemli bir katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer; “Tasarruf öncelikli bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bu noktada kendi bünyemizde yapabileceğimiz, bakım, onarım ve üretim işlerini, Makina Bakım, İkmal Amirliği bünyesinde kurduğumuz ekipler ile gerçekleştiriyoruz. Bu hem daha hızlı bir şekilde sorunları çözmemizi sağlıyor, hem de %50’ye varan oranlarda tasarruf etmemize imkan veriyor. Bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve Gölcük’ün ihtiyaçlarını ve eksikleri çözmeyi sürdüreceğiz” dedi.

13 Temmuz 2019 - Siyaset

Muhabir Ömer Faruk Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?