Reklamı Kapat

TÜPRAŞ'a 4 Günde 10 Bin Kişi Başvurdu!

10 Temmuz Çarşamba günü İŞKUR tarafından TÜPRAŞ İzmit rafinerisi için işçi alımı ilanı yayınladı. Başvurular 31 Temmuz'a kadar devam edeceği duyurulurken ilanın yayınlanmasından ardından rekor sayıda başvuru olduğu da gelen bilgiler arasında.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

TÜPRAŞ'ın  İzmit rafinerisine işçi alımı için verdiği ilanın üzerinden henüz üç gün geçti. Dört gün içinde TÜPRAŞ’ta çalışmak için yaklaşık 10 bin kişinin başvurduğu öğrenildi. TÜPRAŞ’ta çalışmak isteyen vatandaşların başvurularını 31 Temmuz'a  kadar internet üzerinden yapması gerekiyor. 

İLANDA YER ALAN BİLGİLER

TÜPRAŞ tarafından verilen iş ilanında şu ifadelere yer verildi: “Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde görev yapmak üzere; 
Meslek Yüksek Okulları, Endüstri Meslek Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise, Anadolu Teknik Lisesi ve Çok Programlı Liselerin;  Rafineri ve Petrokimya, Petro Kimya, Petrol Sondajı ve Üretimi, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Elektronik Haberleşme, Endüstriyel Haberleşme, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Mekanik, Endüstriyel Otomasyon, Deniz ve Liman İşletme, Gemi Makineleri, Hidrolik ve Pnömatik, İş Sağlığı ve Güvenliği, İtfaiyecilik ve yangın Güvenliği, Kimya, Laboratuvar, Kimya Teknolojisi Makine, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Makine Ressamlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Mekatronik, Metal İsleri, Metal Teknolojisi, Metalürji, Malzeme, Motor, Telekomünikasyon, Termik Santral Makineleri, Termik Santrallerde Enerji Üretimi, Tesviye, Torna Tesviye, Kimya Proses, Enerji, Elektrik Enerjisi Üretim-İletim ve Dağıtımı, Kontrol Sistemleri, Yangınla Mücadele, İnşaat, İnşaat Teknolojisi, Kaynak, Kaynak Teknolojisi, bölümlerinden mezun operatör ve teknisyen alınacaktır.

ADAYLAR İÇİN ŞARTLAR

Sınav için adaylarda aranan koşullar; 
1- 3’lü vardiya düzeninde çalışabilecek, 
2- 1991 ve sonrası doğumlu, 
3- Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, 
4- Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmaya engel sağlık sorunu bulunmayan, 
5- Kapalı mekân, dar alan, yükseklik vb. alanlarda çalışmaya engeli olmayan, 
6- İşe kabulü halinde, Derince ilçelerinde ikamet edebilecek, 
7- Tercihen MS Office programlarını kullanabilen adayların başvurularını bekliyoruz.

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERİYOR?

Başvuruların en geç 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 24:00’ a kadar yapılması gerekmektedir. İlana başvuran adaylar, sürece dahil edilmeleri halinde SMS ve e-posta yolu ile bilgilendirilecektir. Elden, e-posta, mektup vb. yollar ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvurularında eksik, gerçeğe aykırı veya yanlış beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.”

14 Temmuz 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?