Reklamı Kapat

Ömer Polat, İsmet Çiğit ile Büyükakın’a Aracı Olmuş!

Kent Kulisi…!

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Kocaeli’nde gazetecilik mesleğini yıllarını veren son olarak Haldız Ailesi’nin aldığı karar ile Özgür Kocaeli Gazetesi’nden ayrılan İsmet Çiğit, “sürekli eleştirdiği ve yan yana gelmem” dediği internet gazeteciliğine başladı.

İsmet Çiğit, internet üzerinden ilk yazısını yayınladı.

Bu yazısında dikkat çeken bir detayı paylaştı.

30 Mart seçimlerinde CHP’ye oy vereceğini açıklayan ve “Her şey çok güzel olacak” diyerek yazını bitiren İsmet Çiğit’e büyük bir destek Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan gelmiş.

Büyükakın, “Kocaeli medyası kapımda köpek gibi bekliyor” diyen eski danışman Ömer Polat aracılığıyla İsmet Çiğit ile Seka Park Otel’de görüşme gerçekleştirmiş.

O görüşmede Büyükakın, İsmet Çiğit’e tam destek vermiş.

İsmet Çiğit’in ifadesine göre;

“Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, eski danışman arkadaşım Ömer Polat aracılığı ile beni görüşmeye çağırdı. Seka Park Oteli avlusunda bir gece buluştuk.  Başkan bana şunları söyledi ‘ İsmet abi beni yanlış anlama. Senin yeniden gazetecilik yapmandan çekiniyor değilim. Ama sen bu şehrin bir değerisin. Ben belediye başkanı olarak senin bu şehirde gelecek ay elektrik faturasını ödeyemez duruma gelmeni isteyemem. Senin aynı kalitede yaşamını sürdürmeni sağlamak benim görevim.’

 

Başkan Büyükakın çok samimiydi. Belediyede iş teklif etmedi. ‘Her ay maaşımın yarısını sana vereyim’ dedi. Ancak cazip gelmedi. Benim bir miktar paraya acil ihtiyacım vardı. Hiçbir şey üretmeden gelir elde etmek benim inançlarıma tersti. Bu teklifte boşa çıktı.”

İfadelerini kullandı.

İsmet Çiğit’in ifadesine göre Tahir Büyükakın çalışmadan Çiğit’e maaşının yarısını ödeme sözü verdi.

15 Temmuz 2019 - Kent Kulisi

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?