Reklamı Kapat

Hürriyet'ten İlk Açıklama; Kabul edilemez!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 15 Temmuz anma etkinliğinde eleştirmesi üzerine alanı terk eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, gazetemize açıklama yaptı. Hürriyet: "FETO'yu büyütenler kalkıp, bu şekilde davranamazlar"dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Haber; Serkan ÜLDEŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 15 Temmuz anma etkinliğinde elestirmesi üzerine alani terk eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, gazetemize açıklama yaptı. Hürriyet: "FETO'yu büyütenler kalkıp, bu şekilde davranamazlar"dedi.

YUHLATILAN BİR YERDE BENİM DURMAM MÜMKÜN DEĞİL

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu milli birlik günü. Milli birlik günündede beraberlik mesajlarının verilmesi gerekir. Her kim olursa olsun orada bir genel başkanın yuhalatılması kabul edilemez. Bu tüm Türkiye ile alakalı. Kaldı ki zamanında “ne istedilerde vermedik” diyenler FETÖ’yü başımıza bela edenler, kalkıp da böyle bir şeye yeltenemezler. Genel başkanımızın orada yuhalatılması, biz geliyoruz, Cumhurbaşkanı orada da dinliyoruz ama Cumhurbaşkanına yakışmayan genel başkanın yuhalatılan bir yerde benim durmam mümkün değil” dedi.

DOĞRU BİR TAVIR DEĞİL

Hürriyet, “Bu kim olursa olsun doğru olmamıştır. Milli birlik günüyse eğer herkesi kucaklamak gerekiyor. Kaldı ki zamanında bu FETÖ başımıza bela olacak diyen bizdik, bizi dinlemeyen onlardı. Şimdi FETÖ’yü büyütenler kalkıp da bu şekilde davranamazlar. Benim orada durmam mümkün değildir. Sabahtan beri bütün programlara katıldık. Orada belediye personelimizde hizmet verdi. Bu yaklaşım doğru bir şey değil. Türkiye’ye bir şey kazandırmaz. Tam tersine kutuplaşmaya bölünmeye götürür bu da doğru bir tavır değildir” dedi.

15 Temmuz 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?