Reklamı Kapat

Akar, "Yatıp Kalkıp CHP Demeyi Bırak Sözlerini Tut"!

TUİK son işsizlik verilerini açıkladı. Buna göre Nisan ayında işsizlik oranı yüzde 13 olarak gerçekleşti. TÜİK’in açıkladığı verilere göre işsiz sayısı yıllık bazda 1 milyon 116 bin kişi artarak 4,2 milyona yükseldi. Nisan’da genç işsizliği yüzde 23,2, kadın işsizliği ise yüzde 15,2 olarak gerçekleşti. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, işsizlik verilerine ve Cumhurbaşkanın sözlerine ilişkin açıklamalar da bulundu.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

YATIP KALKIP CHP DEMEYİ BIRAK SÖZLERİNİ TUT

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, işsizlik verilerine ve Cumhurbaşkanın sözlerine ilişkin açıklamalar da bulundu. Akar, açıklamasında işsizliğin her gün daha fazla etkisini gösterdiğini belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Şubat da AKP Grup toplantısın da yapmış olduğu konuşmayı hatırlattı. Bundan 4 ay önce ‘ Allah’ın izniyle yakında ülkemizde işsizlik değil, çalışacak eleman bulma sorunu yaşanmaya başlayacaktır.’ diyen Erdoğan bugün gelinen noktayı açıklasın’ dedi.

TOPLUM BU DİLDEN YORULDU

Erdoğan’ın vatandaşın yaşadığı sorunlardan çok uzak olduğunu belirten Akar, Demokrasi ve Milli Beraberlik günün de kalkıp, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alıyor, yuhalatıyor. Demokrasi amaç değil, araç diyen birinden böyle bir günde bu sözleri demesine şaşırmıyorum. Ancak bu sözleri sarf eden kişi Cumhurbaşkanı makamın da ve 82 milyonu kucaklaması gerekiyor dedi.

SORUN SORUNLARI ÇÖZEMEYEN BİR İKTİDAR

2001 krizinde işsizliğin yüzde 8,4 olduğuna dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bugün gelinen nokta da yüzde 13’leri bulan bir işsizliğin olduğunu ancak bunlara çözüm üretmesi gereken bir iradenin olmadığını söyledi. Sanayi de daralma yüzde 13’leri bulmuş, otomobil sektörü bir önceki yıla göre yüzde 45’daralmış,yüzde 20’leri bulan enflasyon, ülkenin yüzde 20’si yoksul, vatandaşın toplam borcu 600 Milyarı bulmuş. Ancak yazlık ve kışlık sarayları arasında gidip gelen bir Cumhurbaşkanı var, gündemi sadece CHP’den oluşuyor. Yatıyor kalkıyor CHP’ye ve Genel Başkanına hakaret sözleri sarf ediyor. 15 Temmuz gibi 82 Milyonun bertaraf ettiği bir darbe girişiminin yıl dönümün de nefret dilinden vazgeçmiyor. Bu milletin beklentisi sorunlarına çözümler üretilmesidir. 23 Haziran da İstanbul seçimlerinden ders aldık diyorlar ama hala aynı siyaset anlayışıyla ülkeyi yönetmeye devam ediyorlar dedi.

16 Temmuz 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?