Reklamı Kapat

Kartepe Zirvesi'ne 2,5 Milyon Dolar Harcanmış!

Kent Kulisi...!

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Türkiye gerçekten ekonomik olarak büyük bir çıkmazın içerisinde…

Bir dönem şirketler konkordatoya umut bağlarken son günlerde ise konkordatonun zor kabul edilmesinden dolayı batmaya yakın firmalar yurt dışına kaçıyor.

Özellikle inşaat sektörü durma noktasına geldi.

Hükümet başta yerel yönetimleri israf ve tasarruf konusunda defalarca uyarıda bulunuyor. Vatandaş nezdinde ise yerel yönetimlerin makam araçları dahi büyük göze batar oldu.

Ancak son günlerde Kocaeli kulislerinde konuşulan bir konu büyük tepkiye sebep oluyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak çeşitli başlıklar halinde düzenlenen Kartepe Zirvesi’ne bu zamana kadar harcanan bütçenin 2,5 milyon dolar civarında olduğu konuşuluyor.

Evet yanlış duymadınız tam 2,5 milyon dolar...

Bu rakam TL olarak ise 15 milyon lira gibi bir rakama denk geliyor.

Bu rakama Kocaeli’nde neler yapılırdı siz düşünün…

Türkiye ekonomik krizle boğuşurken bu sene Ekim ayında yapılacak Kartepe Zirvesi’ne bu kadar para harcanmasına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın müsaade etmeyeceği düşünülüyor.

Başta kiralık araç ve personel konusunda tasarruf önlemler ile ülke gündemine oturan Tahir Büyükakın, Kartepe Zirvesi konusunda ne yapacak merak konusu…

18 Temmuz 2019 - Kent Kulisi

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?