Reklamı Kapat

Abdullah Gül, AK Parti'li 3 Eski İsmi Kadroya Alacak!

Türkiye gündeminin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelen yeni parti iddialarına bir yenisi daha eklendi. Yeni parti iddialarıyla gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ana kadrosunu kesinleştirdiği öğrenildi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yeni parti iddialarıyla gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ana kadrosunu kesinleştirdiği öğrenildi. Yeni parti iddiaları gün geçtikçe daha yüksek sesle dillendirilmeye devam ederken, parti kuracağı söylenen isimlerden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün karosuna dahil edeceği kemik isimlerin kesinleştiği iddia edildi.

TV5'te yeni parti tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karar gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, "Bunun bir lider partisi olmayacağı ortada. Çünkü bunun gerideki asıl patronu, asıl Celal Bayar'ı Abdullah Gül. Bu çok da tabii. Yani bunların bir çoğunu siyasete sokan insan Abdullah Gül. Yaşça da büyük, cumhurbaşkanlığı yapmış, doğrudan sahaya inmek istemiyor" ifadelerini kullandı.

İLK GÖRÜNEN BEŞİR ATALAY

Bayaramoğlu'nun açıklamaları özetle şu şekilde: "Şimdi bu (yeni parti) ekip kimden kuruluyor diye baktığımız zaman ilk akla gelenleri, yani ilk görünenleri söyleyelim öncelikle Beşir Atalay. Adalet bakanlığında çok etkili olmuş demokrasi hukuk arasındaki ilişkilerle AK Parti'de anılmış Sadullah Ergin. Tabii Abdullah Gül. Artık onu tanımlamaya gerek yok. Eski Anayasa Mahkemesi başkanı ve otoriterleşmeye ilk 'Dur' diyen AK Parti muhiplerinden Haşim Kılıç."

GÜL DOĞRUDAN SAHAYA İNMEK İSTEMİYOR

"Bunun bir lider partisi olmayacağı ortada. Çünkü bunun gerideki asıl patronu, asıl Celal Bayar'ı Abdullah Gül. Bu çok da tabii. Yani bunların bir çoğunu siyasete sokan insan Abdullah Gül. Yaşça da büyük, cumhurbaşkanlığı yapmış, doğrudan sahaya inmek istemiyor. Arkalarında duruyor ama temel olarak sanıyorum her şey, Fehmi Koru da yazdı geçen gün, onun önüne gidiyor, ona soruluyor. Dolayısıyla burada Abdullah Gül lider olmayacak ama bir başka liderde keskin olarak ortaya çıkmayacak. Belki de Davutoğlu bunun için bu grupta yok, belki de bunun için Davutoğlu'nu bu grupta istemediler. Diğer taraftan Ali Babacan, hitabet açısından çok lider fonksiyonuna uygun gözükmüyor. Yani tanıdığımız Babacan. Onun için bir paylaşım olabilir. Yani siyasi konularda biri, ekonomik konularda diğerinin öne çıkacağı ama büyük taşıyıcılığı da Ali Babacan'ın yapacağı yani daha kolektif bir yönetim. Bunun şöyle bir avantajı olabilir, olumsuz da olabilir, millet bunu sevmeyebilir."

27 Temmuz 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?