Reklamı Kapat

Ak Parti’de Nereden Nereye? İsmail Yıldırım Kot, Tişört ile Danışmaya Katıldı!

Kent Kulisi...!

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ismi Mustafa Kemal Atatürk, yöneticilerin giyinmesini çok önemsiyordu.

Cumhuriyetin ilanının ardından terzilik ve giyim sanatı üzerine Paris'e 6 kişi eğitime gönderdi.

Siyasette konuşmanın, duruşun ve giyinmenin ne kadar önemli olduğunu bilen isimdi.

Nitekim Türkiye’de siyaset ve giyim ciddi bir denklem oldu.

Bütün partilerde bu kurumsallığa dikkat edildi.

Bu işi son dönem çok önemseyen kişi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Seçim dönemlerinde kurumsallık noktasında asla taviz verdirmeyen Erdoğan, adayların kartvizitinden, araba giydirmesine, internet reklamlarına kadar tek bir çalışma belirledi.

Daha devamı var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, giydiği takım elbise ve kravat sembol oldu günlerce konuşuldu.

Moda tasarımcısı Levon Kordonciyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle kareli ceketleri çok iyi taşıdığını, beyaz gömlek yerine değişik mavi renkte gömlekler tercih ettiğini defalarca anlattı.

Nitekim kare ceketler ün saldı.

Ak Parti’nin ön yüzünde bulunanlar hep ciddi, temiz, takım elbiselerle karşılık buldu. Kadın siyasetçiler kendilerine özgün giyimleri ile parti disiplinine uyum sağladı.

Bakın Kocaeli’ye bu konuda en hassas olan dönemin il başkanı Mahmut Civelek’ti. Civelek il yöneticilerini asla takım elbise giymeden il binasına kabul etmez, bu konuda sert uyarılarda bulunurdu.

Bu bir parti disipliniydi.

Son günlerde başta genel merkez kulislerinde konuşulan "Yönetemiyoruz artık, sonumuz hayırlı olsun" tartışmasının bir örneği Kocaeli’nde yaşandı.

Kocaeli’nde Ak Parti’nin bütün il ve ilçe toplantılarına belediye başkanları, partinin ilçe başkanları hatta il ve ilçe yöneticileri takım elbise ile gelirdi.

Daha net anlatayım,

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına bir belediye başkanı danışma toplantısına tişört ile çıkabilir mi? Kocaeli’nin Ak Parti’yi temsilen genel başkanı Mehmet Ellibeş değil mi? Nasıl oluyor belediye başkanı danışma toplantısına kot ve tişört ile geliyor.

İşte bunlar “ben olmanın, ben demenin” şımarıklığıdır.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, partinin önemli gördüğü danışma toplantısında kot ve tişört ile gelebiliyor. Bu kadar Ak Parti içerisinde boşluklar olması, bir otoritenin kendisini uyarmayacağını bilmesi gelecek günlerde daha büyük sıkıntılara sebep olacaktır.

Asıl önemli kısım ise kravat konusunda dahi hassas olan Ak Parti için danışmaya kot, tişört ile gelinmesi nereden nereye dedirtiyor…

 

 

07 Ağustos 2019 - Kent Kulisi

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?