Reklamı Kapat

Erkan Azeri; DHKP-C’liler, FETÖ’cüler, PKK’cılar ile aynı ağzı konuşuyor!

“İYİ Parti’nin kuruluşu asla ve asla milli değildir ve Türkiye’de yapılmamıştır. Ve burada bizim arkadaşlarımız kullanmıştır” cümleleri ile İyi Parti’nin proje partisi olduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Erkan Azeri, “DHKP-C’liler, FETÖ’cüler, PKK’cılar ile Meral Akşener aynı ağzı konuşuyor” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Bugün Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Ters Köşe programına konuk olan Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Erkan Azeri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti davet çağrısından sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in güldüğü videolu cevabını değerlendirdi. Azeri, “Meral Akşener, bize kalkıp ‘haydut’ dedi diye biz Meral Akşener’e haydut diyemeyiz neden diyemeyiz? Ülkücülere, Türk milliyetçilerine kimler haydut diyor? DHKP-C’liler diyor, FETÖ’cüler diyor Kandil yanlıları diyor bunlar söylüyor. PKK’lılar söylüyor dolayısıyla içinde bulunmuş olduğu yani müttefik olduğu siyasi yapılarla Meral Akşener aynı ağzı konuşuyor” ifadelerini kullandı.

 “NEZAKET BEKLEYEMEYİZ”

 Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Erkan Azeri, “FETÖ’cüler ülkücüleri sevmez mafya der, PKK’cılar sevmez faşist der, DHKP-C’lıler sevmez ırkçı der. Dolayısıyla aynı ağzı kullandıklarından dolayı Meral Akşener’i ben yadırgamıyorum. Kaldı ki 15 Mayıs tarla kurultayı olarak tabir etmiş olduğumuz kurultayda kendi eşine al şunu git diyen hanım efendiden biz nezaket bekleyemeyiz. Al şunu git dediği kişi 40 yıllık eşi yani aksesuar olarak eşini kolunda gezdiren bir hanim efendiye biz kalkıp ta bize neden haydut dedin diye şey söyleyemeyiz.” şeklinde konuştu. 

 “BİR BAYANA YAKIŞMIYOR”

 Azeri, “Şunu da herkesin bilmesi lazım biz Milliyetçi Hareket Partisi bir milli direnç merkezidir. Türkiye’nin ama bizim öfkemizi, sabrımızı taşırmakla ilgili bazı hamleleri biz görüyoruz. Bir hanımefendi düşünün yaşı başı belli bir seviyede olan bir hanımefendi bir siyasi parti liderine karşı kahkaha gönderiyor. Nihayetinde bir Türk kadınının böyle bir şey yapması ahlaki bir durum değildir. Ona müdahale etmesi gereken divan kurulu üyelerinin, genel idare kurulu üyelerinin müdahale etmesi gerekirdi. Onlarda müdahale etmedi. En azından ben enişte derim onun beyine en azından enişte müdahale etseydi deseydi ki “Hanım bu nedir Allah aşkına insanlara kahkahalarla alay edercesine konuşuyorsun? Bir bayana yakışıyor mu?” demesi lazımdı. “ifadelerini kullandı.

 “BİR PARTİ ÇIKARILMAK İSTENDİĞİNİ GÖRDÜM”

 MHP’nin kurultayını değerlendiren MHP MYK üyesi Erkan Azeri, “1 Kasım seçim sonuçlarını aldıktan sonra partimizde karamsar bir tablo meydana geldi. O dönem içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi içerinde kurultay talep eden üst kurul delegelerden ben bir tanesiyim ve burada şunu gördüm on bir gün Türkiye’de seyahat ettim. Tekirdağ’a, Edirne, İzmir, Manisa, Afyon, Kayseri ve en nihayetinde Ankara’ya gittim. Kurultay talep ettikten sonra on bir gün içerisinde gitmiş olduğum her yerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin içerisinden bir parti çıkartılmak istenildiğini gördüm.” dedi.

 “ÜLKÜCÜ OLMAYAN CEMAAT MENSUPLARI GÖRDÜM”

 Azeri, “Olumsuz bir seçim atmosferi yaşanmış nihayetinde partimizin üst kurul delegeleri, üst kurul yöneticilerinden de bir kurultay yapalım talebi olmuştur. İlk ifademde de yine belirtmiştim ben kurultay talep etmiştim ancak genel başkanımızın değişmesi noktasında bir talebim olamamıştı. Tüzük gereği ben imza vermiş olduğum kişinin bir aday olması gerekiyordu ya da aday adayı olması gerekiyordu. Ben Koray Aydın’a yani öyle bir hataya düştük Koray Aydın’a imzamızı verdik. Koray Aydın için ben on bir gün Türkiye’de birçok yeri gezdim. Koray Aydın’la birlikte olduğumuz zamanlar oldu. Onun ekibiyle birlikte olduğumuz zamanlar oldu. Bazen Meral Akşener’in ekibiyle birlikte olduğumuz istişareler yaptığımız zamanlar oldu. Bütün samimiyetimle söylüyorum on bir gün sonra ben imzamı geri aldım. Orada şunu gördüm bizi il başkanı karşılıyor eski il başkanı deyim görevden alınan Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı görevden alınmış karşılıyor. Etrafımda ülkücü olmayan cemaat mensuplarının olduklarını gördüm. Bizzat gördüm. Tanık oldum ve şahit oldum. Bunu ben nerede gördüm İzmir’de, Afyon’da çok yoğunlukta gördüm” ifadelerini kullandı.

MHP’YE BİR OPERASYON VARDI”

“Ben bunları gördükten sonra vicdan muhasebesi yaptım çünkü bizim genel başkanımıza bağlılığımız sadece ve sadece bir siyasi parti genel başkanlığı değil bizim bir aile büyüğümüz olarak değerlendiririz ve böyle görürüz. Bunun akabinde bu cemaat yapılanması kaldı ki yani Meral Alkşener’in partiyi kurmadan önce siyasi rekabet yapmış olduğu Koray Aydın ne demişti “Meral Akşener’in kendisi FETÖ’cü olabilir ama bütün FETÖ’cüler Meral Akşener’cidir” demiştir. On bir gün sonra gittim genel başkanımıza durumu arz ettim. Helallik istedim sayın genel başkanımızda beni görevime iade etti. Büyük bir nezaket göstererek iade etti. On bir gün içerisinde ne gördüğümü ifade etmeye çalışıyorum. On bir gün içerisinde gerçekten küresel bir projenin Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde operasyon yapmak üzere yola çıktığını gördüm” ifadelerini kullandı.

“AMERİKA’YA GİDENLER NEDEN GİDİYOR”

MHP’ye dışarıdan bir müdahale olduğunu dile getiren Azeri, “Evet vardı. Örneğin Makedonya Üsküp bağlantılı yani buradan belki devletin belli istihbarat birimleri Amerika’ya giden kişiler neden gidiyor ? Diye takip edebilir ama Makedonya’ya giden kişileri takip etmeye bilir düşüncesiyle Makedonya’ya iş adamlarının özel uçaklarla gittiğini ben çok iyi biliyorum ve ben bunların tamamına da tanıklıkta ederim ve ben bunları söylemişimdir de devletin bir takım birimlerine söylemişimdir de. Dolayısıyla yeni arkadaşlarımızın gönlü kırılmasın, İYİ Parti’nin kuruluşu asla ve asla milli değildir ve Türkiye’de yapılmamıştır. Ve burada bizim arkadaşlarımız kullanmıştır” şeklinde sonlandırdı.  

“HDP KANDİL UZANTISIDIR”

HDP’nin bir Kandil uzantısı olduğunu ifade eden Azeri, “Kandilin uzantısıdır. PKK’nın siyasi kanadıdır. HDP budur. Şunu söylemeye çalışacağım Selahhatin Demirtaş eşit koşullarda Cumhurbaşkanı adayı olmalıdır diyen bir Meral Akşener, ülkücülere haydut demiş diye biz alınmayız. Çünkü bunlar müttefiktir. Müttefik olmuşlar ve ittifak halindedirler. Dolayısıyla biz alınmıyoruz bunların ne dediklerine karşı” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

08 Ağustos 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?