Reklamı Kapat

Ülkücüleri Böyle Anlattı! “Türkiye’de Deprem Olur”

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Erkan Azeri, Ülkü Ocakları hakkında dikkat çeken bir değerlendirme yaptı; “Ülkü Ocakları Genel Başkanı, "Yarın sabah saat 08:00'de tüm ülkücüler olduğu yerde zıplayacak" dese Türkiye'de deprem olur. Biz bu kadar güçlü bir teşkilatız” dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bugün  Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Ters Köşe programına konuk olan Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Erkan Azeri, Ülkü Ocaklarına yönelik yapılan eleştirilere tepki gösterdi. Azeri, ““Ülkü Ocakları Genel Başkanı, "Yarın sabah saat 08:00'de tüm ülkücüler olduğu yerde zıplayacak" dese Türkiye'de deprem olur. Biz bu kadar güçlü bir teşkilatız” dedi.

“ÜLKÜ OCAKLARI BİRÇOK AKADEMİSYEN YETİŞTİRMİŞTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Erkan Azeri, “Ben 14 yaşında Gebze ilçesinde ülkü ocaklarının okul yöneticiliğini yaptım. 14- 16 yaşında yine Gebze ilçesinde yöneticilik yaptım. Ülkü ocaklarında uzun bir süre görev yaptım en sonunda ülkü ocakları genel başkan yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra MHP içerisinde siyaset yapmaya başladım. Ülkü ocaklarında çekirdekten yetiştim. Bu arkadaşların yapmak istediği kaldı ki haydut ifadesi de aynı merkezden söylenen ifadelerdir. Ülkü ocaklarının böyle bir vazifesi yoktur. Ülkü ocakları birçok akademisyen yetiştirmiştir. Bürokrat yetiştirmiştir. Yargı mensubu yetiştirmiştir ve birçok statülü insan yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam etmektedir.

“HERKES HAVAYA ZIPLAYACAK DENİLSE DEPREM OLUR”

Ülkü ocaklarını karalamakla ilgili tek bir noktadan hareket ediyorlar 2012 yılının Kasım ayında Bursa’da özel yetki kurmaya çalıştı. Fettullah Gülen hareketinin mensupları ülkücüleri terör örgütü diyerek yargılayıp bizleri tekrardan hapse atacaklardı. Bu ülkücülere antipati duyan bu bakış açısı FETÖ’nün bakış açısıdır. Kandilin bakış açısıdır. Ama proje FETÖ’nün projesidir. Türkiye’de gençliğin hemen organize olabileceği tek yapı ülkü ocaklarıdır. Ülkü ocakları genel başkanının talimatı ile yarın herkes havaya zıplayacak denilse deprem olur. Bunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Dolayısıyla bizim böyle bir gücümüz olmasına rağmen bu milli öfkemizi sabırla bekleyerek hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

08 Ağustos 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?