Reklamı Kapat

BBP İl Başkanı Remzi Kaya'dan Bayram Mesajı

BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, "Kurban Bayramı paylaşmanın mukaddes bir simgesi olarak en yakın çevremizden başlayıp, ihtiyaç sahibi mağdurların, garip ve kimsesizlerin yüzünü güldürmek ve kucaklaşmaktır." dedi

BU VATANI BÖLDÜRMEYECEĞİZ

BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya mesajında şu ifadeleri kullandı, " 'Allah rızası için' kurban kesiyoruz. İnancımızı, fedakârlığımızı ve şükrümüzü birbirimizle paylaşıyoruz. Adını bile duymadığımız nice ülkelere, hiç görmediğimiz insanlara iyilik eli uzatarak, renk, dil ve coğrafya ayrımı gözetmeden, muhtaçların hanesine muhabbet ve sevinç taşıyarak kardeş olmanın, bir olmanın, ümmet olmanın şuuruna eriyoruz.” Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermemektir. Harici ve dahili vatan düşmanları şunu akıllarından çıkartmasınlar ki bu millet Kürt’ü, Türkmen’i, Çerkez’i, Alevi’si, Sünni’si ile aynı kilimin deseni, birbirinin kardeşidir. Şunu iyi bilsinler ki bu vatanı onlara böldürmeyeceğiz."
“Ne acıdır ki İslam Coğrafyasında ki pek çok ülkede çeşitli sebeplerle emperyalist küresel güçlerin kışkırtmasıyla milletler birbirleri ile savaş yapıp, birbirlerini öldürmeye, katletmeye, birbirlerinin yerlerini yurtlarını yok etmeye, onları yaşadıkları topraklardan çıkartmaya devam ediyor. Doğu Türkistan, Myanmar, Suriye vb. gibi pek çok İslam diyarında kardeşlerimiz büyük baskı ve zulüm altında. Bayramı yine esaret ve gözyaşı altında hüzünlü bir şekilde karşılayacaklar.
“Maalesef Türk İslam Coğrafyası mazlumlara gerektiği gibi sahip çıkamıyor. Bunun en büyük sebebi ümmet olma bilincimizin, kardeşlik duygumuzun, dayanışma şuurumuzun zayıf olmasıdır. Yani kurban ile bize verilen ilahi mesajın tarafımızca yeterince anlaşılamaması, hayat tarzımıza tatbik edilmemiş olmasıdır. Ümmetimizin içinde bulunduğu perişan durum uluslararası güçlerin umurunda bile değildir. Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Kafkaslarda, Balkanlarda Müslüman kardeşlerimiz maalesef acı ve ıstırap içerinde. yokluk ve fakirlik içinde hayatlarını sürdürmeye devam ediyorlar. İnşallah yardım elimizi daha güçlü bir şekilde oralara uzatmaya devam etmeliyiz.Bu duygu ve temenniler içinde İslam’ın infak ahlakının, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun bütün bir insanlık nezdinde canlı tutulmasına ve daha da yaygınlaşmasına hizmet eden Kurban Bayramı’nın Müslüman Türk Milleti’ne ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini dilerim.
Bu vesile ile vatan uğrunda mücadele etmiş tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize sonsuz şükranlarımı arz eder, Yüce Milletimizin nice bayramları sıhhat ve afiyet ile birlik ve beraberlik coşkusuyla idrak etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederim.” 

10 Ağustos 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?