Reklamı Kapat

Terminalde Gözlüğünüzü Unutsanız Dahi Tekrar Sizi Bekliyor Olacak!

Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşım araçları ve Şehirlerarası Otobüs Terminalinde unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş.nin işlettiği tramvay otobüs ve Şehirlerarası Otobüs Terminalinde unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor. Tramvay otobüs ya da terminalde unutulan kimlik ehliyet öğrenci kartları pasaport ve cüzdanları özel dolaplarda muhafaza eden UlaşımPark eşyalarını kaybeden vatandaşları bekliyor. Kayıp eşyalar 0262 325 23 05 numaralı telefonlardan ve www.ulasimpark.com.tr [http://www.ulasimpark.com.tr] adresindeki formu doldurarak da sorgulanabiliyor.

TUTANAK İLE TESLİM EDİLİYOR

Vatandaşlar tarafından UlaşımParkın işlettiği toplu taşım araçlarında ve Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor. Kayıp eşyalar UlaşımPark Genel Müdürlüğü Plajyolu Gebze ve Körfez garajlarında muhafaza ediliyor. Vatandaşların unuttukları eşyalara kolay ulaşımını sağlamak için kayıp eşya sorgulama sistemi de kuran UlaşımPark eşyalarını teslim almaya gelen kişilerden kayıp eşya formunu doldurmasını istiyor ve bu sayede teslim edilen eşyalar kayıt altına alıyor.

GÜVENLİK İÇİN SORULAR SORULUYOR

Ayrıca tutanak tutulmadan önce kayıp eşya müracaatlarında bulunan kişilere birtakım sorular soruluyor. Örneğin unutulan cüzdanın içerisinde kaç para olduğu şemsiyenin rengi deseni çantanın veya cüzdanın içerisinde ne bulunduğunu sorarak kayıp eşyayı talep eden kişinin eşyasının ona ait olup olmadığının kanıtlanması isteniyor. Kanıtladıktan sonraki aşamada kişiye eşyası form doldurtularak teslim ediliyor.

ZABITADAN TESLİM

UlaşımParka ait toplu taşım araçlarında veya Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde unuttuğunuz bir eşyanız var ise öncelikle 0262 325 23 05 numaralı telefondan ya da www.ulasimpark.com.tr [http://www.ulasimpark.com.tr] adresindeki formu doldurarak sorgulatabilirsiniz. Kocaeli ili içerisinde kayıp olan eşyaların bir kısmı da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığında muhafaza ediliyor. Kayıt altına alınan eşyalar 153 ve 0262 331 65 89 numaralı telefonlardan sorgulanabiliyor.

14 Ağustos 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?