Reklamı Kapat

İşte Yeni Partinin İsmi! Patent ve Marka Kurumu'na Başvuru Yaptı!

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan tarafından kurulacak, Abdullah Gül’ün de destek verdiği iki yeni partinin çalışmaları sürüyor. Davutoğlu ve Babacan cephesindeki yeni parti hazırlıkları sürerken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. 

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

YAŞAM VE ADALET PARTİSİ İÇİN MARKA BAŞVURUSU

Davutoğlu ile Babacan'ın kuracağı yeni partilerin isimleri kamuoyu tarafından merak edilirken üç gün önce Yaşam Ve Adalet Partisi ismi için Türk Patent ve Marka Kurumu'na (TPE) başvuru yapıldı. TPE ismi koruma ve inceleme altına aldı. Kısa adı YAP olan partinin logosunda "başak", "güneş" ve "terazi" simgelerinin yer alması dikkat çekti.

KHK'NIN 7. MADDESİNE GÖRE İNCELENECEK

 TPE sitesinde başvuruyla ilgili, "Başvurunuz veri giriş aşamasındadır. Mal ve hizmet girişi, kodlama ve arama işlemlerinden sonra KHK''nın 7. maddesine / 6769 sayılı Kanunun 5. maddesine uygunluk açısından incelenecek olup reddedilip edilmeyeceğine karar verilecektir." ifadelerine yer verildi.

YAŞAM VE ADALET PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?

TPE'nin erişime açık sayfasında için kimin başvuruda bulunduğu henüz belirtilmemiş. milligazete.com.tr'nin marka ve patent uzmanından edindiği bilgiye, markanın kime ait olduğu bilgisinin, başvuruda Yaşam Ve Adalet Partisi herhangi bir eksiklik ve reddedilmemesi halinde marka bültenine yazılmasından sonra ilan edildiğini söyledi.

ALİ BABACAN'IN YENİ PARTİSİ İÇİN ARALIK BAŞI DİLEKÇE VERİLECEK

Bugün, Ali Babacan ekibinden bir siyasetçinin yeni parti için "Kasım sonu, Aralık başı" itibariyle partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı'na verileceği bilgisi haberlere konu olmuştu. (Milli Gazete)

23 Ağustos 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?