Reklamı Kapat

Yıldızlı’dan Emine Bulut Açıklaması! “Yargı organları harekete geçmelidir!”

CHP Kocaeli İl Başkan Vekili Harun Özgür Yıldızlı, kan donduran Emine Bulut cinayetinin ardından devlete yasama, yürütme ve yargı organlarını bir an önce harekete geçirmek üzere çağrıda bulundu.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

“YARGI ORGANLARI HAREKETE GEÇMELİDİR”

10 yaşındaki kızının gözlerinin önünde eski eşi tarafından defalarca bıçaklandıktan sonra boğazı kesilerek öldüren Emine Bulut’un katledilme anına ait görüntüler infial yarattı. Kan donduran görüntülerin yayılmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından kadına ve çocuğa karşı şiddete dur demek için adeta adalet arayışı çığlığı yükseliyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkan Vekili Harun Özgür Yıldızlı da yaşanan vahşeti boyutunu gözler önüne sererek tüm yasama, yürütme ve yargı organlarına görev çağrısında bulundu. İl Başkan Vekili Harun Özgür Yıldızlı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İnsanlığın karaya çalan hain yüzünü bu kez, 4 yıl önce boşandığı eşi tarafından boğazı kesilen Emine Bulut'un "Ölmek istemiyorum" çığlığında, kızının "Anne lütfen ölme" yakarışında, kanımız çekilerek gördük. Kadının, çocuğunun, hayvanın, doğanın katledilişine göz yuman tüm unsurların tüm gücümüzle karşısındayız. Devletin halkına karşı yerine getirmesi gereken en öncelikli görevi yasama, yürütme ve yargı organlarını uygulamaktır. Yaşamları söndüren ya da söndürmeye teşvik eden tüm unsurları yok etmek için, devlet en birincil görevini derhal yerine getirmelidir. Sadece bugün bir yaşamı söndüren cani katilin cezalandırılması ile adalet yerini bulmayacaktır. Son yıllarda artan ve hiç bir önlem alınmayan, yeri geldiğinde ört bas edilmeye çalışılan kadına, çocuğa, hayvana, doğaya, tüm canlılara eziyet eden, eziyet etmeye özendiren ne kadar unsur varsa tümünü ortadan kaldırmak, faaliyetlerini engellemek ve durdurmak için acil olarak yasama, yürütme, yargı organları harekete geçmelidir”

24 Ağustos 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?