Reklamı Kapat

27. Yeşil İhsaniye Elma Festivali Başladı!

İl ve ilçemiz genelinden basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantının ev sahipliğini Başkan Sezer yaparken Ford Fabrikası İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Ali Rıza Aksoy Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu ve Şevket Kaba İhsaniye Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Zorlu Bahçe sahibi Metin Denizli İhsaniyeli meyve üreticileri belediye birim müdürleri katıldılar.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ÖZKAN HATİPOĞLU VE SAMİDA KONSERİ

Başkan Sezer bu yıl 27.si düzenlenecek olan Gölcük Belediyesi Yeşil İhsaniye Elma Festivali öncesinde önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: Yeşil İhsaniye Elma Festivalinin bugün 27.sini yapıyoruz. İlçemiz çok güzel bir coğrafya üzerinde kurulu. Bu coğrafyanın hem denizi var hem ormanı var hem de çeşitli meyve ürünleri var. Birçok meyve çeşidinin içerisinde en tanınmışı ve üretileni elma ve armuttur. Elma 5 bin ton armutta 7 bin ton civarında üretiliyor. Bölgede armut ve elmanın yanı sıra şeftali kiraz erik ceviz çavuş üzümü ve kestane gibi birçok ürün yer alıyor. İhsaniyenin adı aslında en çok elmayla birlikte anılıyor. 1975ten bugüne büyük bir çaba var. Başarılı olunduğunu da düşünüyorum. Bu sene yapacağımız festivalimizde 13 Eylülde ilçemizin çeşitli noktalarında ve İzmit yürüyüş yolunda elma dağıtımı gerçekleştireceğiz. 14 Eylülde de İhsaniye Meydanda yapılan yarışmamızın sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 20.00da Özkan Hatinoğlu 22.00da da Samida konserimiz olacak" şeklinde konuştu.

FORD FABRİKASINA TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Sezer ayrıca İhsaniye Elma Festivaline ihracatıyla istihdamıyla ülkemiz ve ilçemiz ekonomisine büyük katkı sunan Ford Fabrikasının önemli desteği var. Yapmış olduğumuz bütün etkinlikleri olabildiğince sponsorlar marifetiyle gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Elma Festivalimize de Ford Fabrikamızın ciddi bir katkısı oldu. Ben festivalin gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Ford Fabrikası İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Ali Rıza Aksoya teşekkür etmek istiyorum özellikle tanıtımımızın gerçekleşmesinde büyük katkınız olduğu içinde siz değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Festivalimize bütün hemşehrilerimizi de davet ediyorum. Ayrıca şunu da eklemek istiyorum. İhsaniye Kalkınma Kooperatifinin paketini logosunu amblemini taşıyan elma armut ve tüm ürünleri hemşehrilerimizin gönül rahatlığıyla tüketebilirler diyerek konuşmasını noktaladı. Konuşmanın ardından bir birinden leziz elma ve armutların yer aldığı bahçe gezildi ve bol bol hatıra fotoğraf çekilmesi sonrasında basın toplantısı son buldu.

13 EYLÜL 2018 CUMA

13.30 Yazlık-Hisareyn-Halıdere-Ulaşlı Elma dağıtımı

15.00 Değirmendere elma dağıtımı Çınarlık meydanı

16.00 İzmit yürüyüş yolunda Elma dağıtımı

17.30 Gölcük Anıtparkta elma dağıtımı.

14 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

09.00/1200 Üreticilerin yarışma elmaları ve armutlarını teslim etmeleri

İhsaniye İlköğretim Okulu

13.00/17.00 Yarışma elmaları ve armutlarının teşhiri jürinin değerlendirmesi İhsaniye İlköğretim Okulu bahçesi

19.00  Elma Yarışması Sonuçlarının Açıklaması ve Ödül Töreni İhsaniye Kent Meydanı

20.00 Özkan Hatinoğlu Konseri

22.00 Samida Konseri

YARIŞMA HEDİYELERİ                       :

1ncilere : Kupa 1er adet Cumhuriyet Altını ve tarım ilacı

2ncilere : Plaket 1er adet yarım altın ve tarım ilacı

3üncülere : Plaket 1er adet küçük altın ve tarım ilacı

4üncülere mansiyon ödülü plaket tarım ilacı

5incilere mansiyon ödülü plaket tarım ilacı

Her Katılımcıya Teşekkür Belgesi ile birlikte 1 adet tarım ilacı göztaşı ve testere verilecek.

11 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?