Reklamı Kapat

Zafer Mutlu, "Ülkemiz ciddi bir tıkanıklık yaşıyor"

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, düzenlediği basın toplantısında değişim vurgusu yaptı. Mutlu, "Ekonomiden dış politikaya, adaletin tesisinden israf ve yolsuzluğa kadar ciddi bir tıkanıklık yaşanmakta. Dolayısıyla ülkemiz bir eşiktedir. Önümüzdeki süreç artık bir iktidar değişikliği göstermektedir" dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi, il ve ilçe teşkilatları Ekim ayında kongre sürecine giriyor. Bu kapsamda Kocaeli İl Başkanlığını yürüten Nurettin Çelik genel merkez tarafından görevinden alınarak yerine yeni il başkanı olarak Zafer Mutlu getirildi. Görev devir teslimi geçtiğimiz akşam yapılan il yönetim kurulu toplantısı ile gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, "Çok kıymetli basın mensupları, çok kıymetli ilçe başkanlarımız ve İl yönetim kurulu üyelerimiz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor toplantımıza teşriflerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

Genel Merkez Kongremiz 13 Ekim’de

7 Eylül Cumartesi günü Ankara’da yapılan il başkanları toplantısına İl Başkanı sıfatıyla ilk kez katıldım. Toplantıda Genel Merkez kongremizin 13 Ekim 2019 tarihinde yapılacağı ifade edildi. Büyük kongreden sonra İl ve İlçelerimizin kongre süreçlerini planlayacağız.

Değişim Süreci

2017 Kongremizden sonra iki seçim geçirmiş olan eski il başkanımız Nurettin Çelik beyin son ayda genel merkezimize olan il başkanlığı değişimi talebi uygun görülmüş ve tarafıma Genel Başkan Yardımcımız Mesut Doğan tarafından İl Başkanlığı görevi verilmiştir.

Güçlü Yönetim için İstişarelerimizi Yapıyoruz

Görevlendirme sürecinden sonra güçlü bir başkanlık divanı için istişarelere başladık. Saadet Partimiz teşkilat mensuplarındaki büyük azimle, her daim disiplinden kopmadan çalışmaya devam etmiştir. İlçeden mahalleye her kadememiz rutin toplantılarını yapmaktadır. Teşkilatımız büyük bir inanç ve azimle çalışmalarına devam etmektedir. Bu inanç ve azim sayesinde teşkilatımız mutlaka hedeflediği noktaya ulaşacaktır.

Ülkemiz Her yönü ile Tıkandı, Değişim Şart.

Ülkemiz artık her yönüyle iktidarın tıkandığı bir süreci yaşıyor ve bunu hep birlikte görüyoruz. Ekonomiden dış politikaya, adaletin tesisinden israf ve yolsuzluğa kadar ciddi bir tıkanıklık yaşanmakta. Dolayısıyla ülkemiz bir eşiktedir. Önümüzdeki süreç artık bir iktidar değişikliği göstermektedir.

Partimiz Hazırdır

Bu değişikliğin arifesinde şimdiye kadar Partimiz bünyesinde yaptığımız çalışmalarla, ortaya koyduğumuz çözüm projeleri ve önerileri ile bu ülkeye; ekonomik anlamda, dış politika anlamında, yargı yürütme ve yasamanın ayrılması noktasında ortaya koyduğumuz fikirlerle Saadet Partimiz 50 yıla yakın bir tarihi ile iktidara taliptir ve iktidardaki yerini mutlaka alacaktır.

Var Gücümüzle Çalışacağız, Vekillerimiz Olacak

Bizler bu anlamda Kocaeli teşkilatları olarak başta il başkanı olarak şahsım olmak üzere, il başkanlık divanımız, il yönetim kurulumuz, bütün ilçelerimiz ile yapılacak ilk genel seçimde mutlaka ve mutlaka Kocaeli’mizden bir vekil veya vekiller çıkartacak çalışma ve azmi hep beraber ortaya koyacağız. Bu hedefte üzerimize düşen ne varsa gereğini yapacağız.

12 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?