Reklamı Kapat

Yusuf Bayraktar, Alaaddin Sarı’yı Hedef Gösterdi!

Son günlerde yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması yapan LASTİK İş Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, kendisine yapılan saldırı olayını Alaaddin Sarı’ya bağladı. Bayraktar, “Başta Genel Başkan Alaaddin Sarı olmak üzere çeşitli kesimler tarafından yalan ithamların odağında kaldım” diyerek Sarı’ya yüklendi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Lastik İş Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, sendika binasında basın toplantısı düzenledi. Şube Başkanı Bayraktar, kendisine yapılan saldırı olayını Alaaddin Sarı’ya bağladı. Bayraktar, “23-24 Şubat 2019 tarihinde yapılan olağan genel kurulumuzda tek genel başkan adayı olarak çıkardığımız Alaaddin Sarı genel kurul delegelerimizin desteği ile genel başkan olarak seçilmiştir. Diğer yöneticilerimizde delegasyonun desteğini alarak görevlerine gelmişlerdir. Genel kurul öncesinde yaşanan tartışmaların genel kurulumuz sonrasında sonlandığını düşünüyordum. Kocaeli şube başkanı olarak defalarca yeni yönetime desteğimi açıklamama rağmen, genel başkanımız Alaaddin Sarı’ın gazete gazete gezerek 30.06.2018 tarihinde yapılan Kocaeli şubemizin 10. Olağan Genel Kurulunda 200 delegenin 190’ının desteğini alarak göreve geldiğim halde beni kaale almaz, aşağılayıcı, rencide edici ve hedef gösterir tarzdaki açıklamalarına rağmen, sendikal ahlakım gereği ve bu onurlu mücadeleye zarar vermemek adına sabrettim, cevap dahi vermedim” şeklinde konuştu.

 TEHDİT EDİLDİM,HAKARETE UĞRADIM

 “Sendikamızı karanlık emellerine alet etmek isteyenler asayiş dışı olayların önünü açtı. Şahsım ile alakalı yapılan yersiz, haksız ve gerçek dışı suçlamalardan sonra benim için sıkıntılı bir süreç başladı. Defalarca tehdit edildim, hakarete uğradım, hedef haline getirildim. Bu yapılanlar neticesinde 09.09.2019 (pazartesi) günü alçakça bir saldırıya uğradım. Ben koruma ile gezmiyorum, yanımda adam da taşımıyorum, yalnız başıma bir hasta ziyaretine gittiğim sırada organize bir çetenin saldırısıyla karşı karşıya kalıp, ne olduğunu anlamadan yumrukların hedefi oldum ve yere yığıldım” ifadelerine yer verdi.

“TEK BİR TELEFON DAHİ ALMADIM”

Saldırı sonrası başta Genel Başkan Alaaddin Sarı olmak üzere çeşitli kesimler tarafından yalan ithamların odağında kaldığını belirten Bayraktar, “Bir anlamda sendikamızın kurumsal kimliğine de yapılan bu saldırı sonrasında üzülerek söylüyorum ki genel merkezimizden tek bir geçmiş olsun telefonu dahi almadım. Her ne olursa olsun sendikamızda görev yapan kim olursa olsun bir saldırıya uğradığında ben sendikal ahlakım gereği rahmetli Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan’dan öğrendiğim değerler doğrultusunda gövdemi öne koyardım. Aynı onurlu davranışı rahmetli genel başkanımızın adının gölgesine sığınarak sendikacılık yapmaya çalışan korkaklardan elbette ki beklemiyordum. Ancak kısa bir açıklama en azından sendikamızın şerefini ayaklar altına almamak için gerekliydi, yapılmadı” dedi.

“MASKELERİ DÜŞECEKTİR”

 “Sendikamız işçilerin gücü ile ayaktadır” diyen Bayraktar, “Ben de işçi kardeşlerimizin ve delegelerimizin takdiri ile bu görevde bulunuyorum. Benim arkamda mafya babaları, benim arkamda karanlık güçlere kapılmış kimseler yok. Benim hiçbir çıkar beklentim de yok. Ben bu koltukta emekçi kardeşlerimin haklarını savunmak için bulunuyorum. Benim bütün gücüm emekçilerden geliyor. Lastik işçilerinin son yaşanan olaylarla ilgili neler düşündüğünü çok iyi biliyorum. Şahsıma yönelik saldırı ile ilgili azmettiriciler ortaya çıktığında şarlatanların maskeleri de düşecektir, o zaman lastik işçisi hesabını sorar” şeklinde konuştu.

“BİRKAÇ PİYONU ÜSTÜME SALARAK SUSTURAMAZLAR”

Son olarak Sendika Başkanı Bayraktar, “Saldırıya uğramasaydım sendikamızın kurumsal kimliği bu şekilde ayaklar altına alınmasaydı, yine hiçbir açıklama yapmayacak, konuşmayacaktım. Ancak artık mesele Yusuf Bayraktar meselesi olmaktan çıktı. Benim şahsıma yönelik bütün karalama kampanyalarına, bütün saldırılara karşı suskun kalabilirim, ancak söz konusu Lastik-iş sendikası olduğunda, canımı ortaya koymaktan geri durmam. Beni böyle basit ayak oyunlarıyla, birkaç piyonu üstüme salarak susturamazlar. Bugünden itibaren nefesimin sonuna kadar doğruları haykıracak ve başta lastik emekçileri olmak üzere Lastik-iş sendikamızın hakkını ve onurunu savunacağım” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

12 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?