Reklamı Kapat

Yusuf Bayraktar Bu Sefer Kendi Yönetimini Eleştirdi!

Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, akşam saatlerinde son dakika açıklaması yayınladı. Çalındığı dediği defter kendi yönetiminde çıkınca Bayraktar, “Benim sıkıntılı olduğum bir dönemde, saldırıya uğradığım dönemde çekmecemi kırarak bu defteri çalanlar gerçek yüzlerini göstermişlerdir” dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, yeni bir yazılı açıklama yaparak beraber görev aldığı yönetimdeki isimleri eleştirdi. Bayraktar, “Usul, erkan, edep kalmamış. Bugüne kadar kim ne karar almak istemiş de biz engel olmuşuz? Birilerinin kuklası olanlar, birilerinin çarkına su taşıyanlar düzenleri bozulmasın diye sendikamızın karar defterini çalıp usulsüzlüklere imza atıyorlar. Makam odamın kapısını kilitlemem. Herkes odamı dilediği gibi kullanabilir. Benim şahsi masamda, çekmecemi kırarak sendikamızın karar defterini almanın açıklaması olamaz. benim sıkıntılı olduğum bir dönemde, saldırıya uğradığım dönemde çekmecemi kırarak bu defteri çalanlar gerçek yüzlerini göstermişlerdir” dedi.

BUNLAR SADECE ALTINA İMZA ATTI

“Bu karar defterini, yönetim kurulu toplantısı yaparak karar almak İçin aldıklarını ifade ediyorlar. Madem karar alınacak neden odada almıyorsunuz? Neden defter çalarak odadan çıkarıyorsunuz? Düşüncem odur ki aldıkları kararları abilerine götürdüler ve yazdırdılar. Bunlar da sadece altını imzaladı. Abilere ne derse onu yapıyorlar. Sendikamızı, işçimizi değil abilerinin koltuklarını düşünüyorlar.”

KARAR DEFTERİ NAMUSUMUZDUR

 “O karar defteri şubemizin, dolayısıyla da sendikamızın namusudur. Sendikamızın karar defteri elbette ki kilit altında olmalıdır. Söz konusu karar defterini çalanlar Gökhan Atalay, Akın Giray ve Bora Altay’la ilgili bugün İzmit Asayiş Şube’ye giderek şikayetçi oldum. Ben bu göreve delegelerimizin, lastik işçilerinin oyları ile geldim. Birkaç çapsızın ayak oyunları ile gidecek değilim. Defter çalıp, usulsüz kararlar alanlar yargı ve genel kurulumuz önünde hesabını verecektir. Bugün söylediğim gibi korkmuyorum. Dim dik ayaktayım. Ellerinden geleni yapsınlar, onların milyonluk düzeni bozulmasın diye yıkılacak, ayak altından çekilecek değilim.

 

12 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?