Reklamı Kapat

Lastik İş Sendikası Başkanlar Kurulu, Yusuf Bayraktar İçin Üyelikten Çıkartılma Çağrısında Bulundu!

Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar için çok önemli bir karar aldı. “Hiçbir güç veya hiçbir kimse sendikamız Lastik-İşi karalayamaz” diyen Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar hakkında üyelikten çıkarma talebi ile Disiplin Kuruluna sevk işleminin başlatılması çağrısında bulundu.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Kocaeli yerel medyasında ilk olarak Özgür Kocaeli Gazetesi’nden Cemalettin Öztürk’ün ifşa ettiği Lastik-İş ile alakası olmayan bir kişinin kendisiyle gizli görüşme yaparak o görüşmede Yusuf Bayraktar’ın olduğunu anlattı. Bayraktar’ın kendisine Abdullah Karacan’I yıpratacak belgeler verdiğini köşesine taşıdı. O günden bugüne Lastik İş sendikası üzerine birileri karalama kampanyası yaparak Kocaeli’nde bir kaosun içine çekilmeye çalışılıyor.

ÜYELİKTEN ÇIKARTILMASI TALEP EDİLDİ

Yaşananlara çok büyük tepki ise Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulundan geldi. Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar için çok önemli bir karar aldı. Hiçbir güç veya hiçbir kimse sendikamız Lastik-İşi karalayamaz” diyen Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar hakkında üyelikten çıkarma talebi ile Disiplin Kuruluna sevk işleminin başlatılması çağrısında bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA;

Lastik-İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu 13.09.2019 tarihinde toplanmış ve son günlerde basında yer alan sendikamıza ilişkin haberleri değerlendirerek aşağıdaki açıklamayı yapma gereğini duymuştur.

Bir süredir özellikle Kocaeli yerel basını başta olmak üzere bazı basın organlarında sendikamız Lastik-İş'i hedef alan haber ve yorumların yoğunlaştığını gözlüyoruz. Bu haber ve yorumların büyük bölümünün bir şube başkanımız kaynak gösterilerek yapıldığı anlaşılmaktadır. Sendikamızın Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar'a dayandırılan yalan yanlış haberlerle Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz çirkin iftiralarla karşı karşıya bırakılmaktadır.

KAVGA SENDİKAMIZ ÜZERİNE KULLANILMIŞTIR

Son olarak 09.09.2019 tarihinde Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar'ın karıştığı bir kavga haberi basına yansımış ve bu haber de sendikamızı kamuoyunda ve üyeleri gözünde küçük düşürecek şekilde kullanılmıştır. Başkanlar Kurulumuzun hiçbir biçimde herhangi bir saldırgan davranışı onaylaması mümkün değildir. Bu nedenle Başkanlar Kurulumuz Kocaeli Şube Başkanımız Yusuf Bayraktar'a karşı yapılan saldırıyı da kınamaktadır.

SORUMSUZ BİR DAVRANIŞ İÇERİSİNE GİRMİŞTİR!

Ancak nedeni ne olursa olsun, hiçbir güç veya hiçbir kimse sendikamız Lastik-İşi karalayamaz. Bir süredir devam eden haber ve yorumlarda olduğu gibi, bu olayda da, Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar'ın sahip olduğu unvan ve yetkilerle bağdaşmayan sorumsuz bir davranış içine girdiği görülmüştür. Yusuf Bayraktar konuya ilişkin olarak 12.09.2019 tarihinde yaptığı basın toplantısında da aynı tutumunu sürdürmüştür. Daha önce, sendikamızın Onursal Genel Başkanı Abdullah Karacan'a saldırarak, anısını lekelemeye çalışanların arkasında duranlardan birinin de Yusuf Bayraktar olduğu anlaşılmıştır. Son gelişmelerden sonra da kendisinin içinde yer aldığı olayın sorumluları olarak sendikamızın Genel Başkanı ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin isimlerini vererek, suçlamış bulunmaktadır,

ANLAYIŞLA YAKLAŞMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR!

Bu ortam içinde, Kocaeli şube Başkanı Yusuf Bayraktar'ın sendikamızı kamuoyu önünde küçük düşüren söylem, tutum ve davranışlarıyla sendikanın itibarına zarar veren ve sendikamızın geleceği ile üyelerimizin hak ve çıkarlarını tehlikeye düşüren davranışlarına daha fazla anlayışla yaklaşılması mümkün değildir.

BAYRAKTAR’IN SÖYLEMLERİNİ ŞİDDETLE REDEDİYORUZ

Çünkü Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu olarak, onurlu mücadele tarihi boyunca her türlü saldırıya göğüs germiş bir sendika olan Lastik-İş'in birlik ve dayanışmasını yok etmeye, sendikada ayrımcılık yapmaya ve düşmanlıklar yaratmaya yönelik hiçbir davranışa izin vermemiz söz konusu olamaz. Bu çerçevede Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar'ın davranışlarını sendikamızın birliğini bozucu ve tüzel kişiliğini küçük düşürücü gördüğümüzü açıkça vurguluyoruz. Aynı şekilde yaşanan bu gelişmelerden dolayı Yusuf Bayraktar'ın takındığı tutum ve yaptığı açıklamaları doğru bulmadığımızı ve şiddetle reddettiğimizi belirtiyoruz.

ÜYELİKTEN ÇIKARTILMA TALEBİ İLE DİSİPLİNE SEVK EDİLMELİ

Açıkladığımız bu nedenlerle bizler Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulunu oluşturan Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Şube Başkanı dışında kalan bütün şubelerin Başkanları ve Kocaeli Şubesi dahil bütün şubelerin Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz'a Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar hakkında üyelikten çıkarma talebi ile Disiplin Kuruluna sevk işleminin başlatılması için çağrı yapıyoruz.

ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Daha önce de belirttiğimiz gibi hiçbir kişi ya da kurumun işçi sınıfının göz bebeği olan, 70 yıllık köklü ve onurlu bir mücadele tarihi bulunan sendikamıza zarar vermesine izin vermeyeceğimizi ve bu uğurda tüm Lastik-İş üyeleri ile birlikte sonuna kadar mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.

 

 

13 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?