Reklamı Kapat

Ali Babacan’ın Partisinin Kocaeli Kulisleri…!

Kent Kulisi…!

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Ak Parti hiçbir dönem yaşamadığı parti hareketliliği kendi içerisinde yaşıyor.

Ak Parti’den iki önemli isim istifa etme kararı aldı.

Biri Ahmet Davutoğlu diğeri ise Ali Babacan…

Kocaeli siyasetinde ise daha çok Ali Babacan hareketliliği var.

Önce İzmit sonra Gebze’de toplantı yapıldığı gündeme düştü.

Peki Ali Babacan’ın ekibi bu şekilde mi yol yürüyecek?

Hayır.

İşte Ali Babacan’ın ekibi içerisinde görev alan bir isimden ulaştığımız bilgiler…

Son yaşananlar Ali Babacan cephesinde şöyle yorumlanıyor;

*AK PARTİ’YE KENDİLERİNİ PAZARLAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Ali Babacan’ın kendisinden habersiz Kocaeli’nde onun adını ve ekibini kullanan isimler var. Çoğuna Ali Babacan’ dan habersiz il başkanlığı ve il yöneticiliği teklifi gitmiş. Yani Ali Babacan’dan habersiz yeni partiden habersiz kendisini kongreler öncesi Ak Parti’ye pazarlamaya çalışan bir grup var. Teklif edildiği kimse yok önce partinin Genel Merkez heyeti kurucular belli olacak.

*GİZLİ TOPLANTI DEĞİL ÇAY SOHBETİ

Gizli toplantı dediğimiz görüşmeler her dönem olan sohbetlerimiz. Ali Babacan’ın istifasının ardından bu görüşmeleri toplantı olarak gösterdiler. Özel bir görevlendirme Kocaeli’nden sen sorumlusun gibi bir durum yok. Genel tablo şekillendikten sonra illere geçilecek. Bizim görüşmelerimiz ise normal akşam buluşmalarımız, tabi ki burada ülke meselelerini sohbet ediyoruz. Farklı görüşten arkadaşlarımızda var.

* TOPLU İSTİFA OLMAYACAK E-DEVLETTEN İSTİFA EDİLECEK

Şimdi birileri toplu istifa bekliyor. Böyle bir şey yok. En azından Ali Babacan’ın ekibi için söylüyorum asla toplu istifa olmayacak. Şuanda e-devletten üzerinden istifalar başladı. Böyle devam edecek. Sadece Ak Parti’de çeşitli kademelerde görev alan isimler zamanı geldiğinde gerekçeleri ile istifa edecek. Tekrar söylüyorum, çoğu arkadaşımız partiden e-devlet yoluyla istifa edecek.

*YIPRANMIŞ YÜZLER DEĞİL İLK DEFA GÖRECEĞİNİZ YÜZLER

Burası çok önemli. Bir şekilde geçmişinde sorunlar olan, sıkıntılar olan arkadaşlar olmayacak. Çoğunluk yeni yüz. İlk defa tanıyacağınız isimler olacak. Bu isimler yönetimlerde görev alacak. Yeni yüzlerle, yeni söylemlerle siyaset yapılacak.

*Ak PARTİ VE ERDOĞAN ELEŞTİRİLMEYECEK

Bir önemli konu bu.  Ali Babacan daha çok sorun ve çözüm üzerine siyaset yürütecek. Asla geçmiş eleştirilmeyecek. Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef alınmayacak.

 

 

 

14 Eylül 2019 - Kent Kulisi

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?