Reklamı Kapat

Kocaeli Bu Davayı Konuşuyor! Eski Cumhuriyet Başsavcısı Asılsız İhbar Mektubu Yazdırdı Mı?

Kocaeli eski Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük hakkında ortaya atılan FETÖ'cü diye hakim ve savcılar için asılsız ihbar mektubu yazdırdığı gerekçesi ile yargılandığı dava bugün gerçekleştirildi. Mahkeme, HSK'ya yazı yazılarak, davalı Mustafa Küçük hakkında başlatılan soruşturma dosyasının akıbetinin sorulmasını istedi.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Kocaeli'de, başsavcıvekili ve savcı hakkında FETÖ ile irtibatlı olduklarına dair asılsız ihbar mektubu yazdırdığı iddiasıyla eski Kocaeli cumhuriyet başsavcısı Mustafa Küçük hakkında açılan tazminat davasının görülmesine devam edildi. Kocaeli 4. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, davacı Kocaeli Başsavcıvekili E.Y. ve savcı S.T. ile davalı emekli başsavcı Mustafa Küçük'ün avukatları katıldı.

SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

Söz verilen davalı E.Y. ve S.T'nin avukatı Şinasi Sarı, daha önceki yazılı beyanlarını tekrar ederek, davalı hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından FETÖ/PDY ve müvekkillerine karşı gerçekleştirilen eylemleri nedeniyle soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

BU DAVAYA YARARI OLMAZ

Soruşturmanın uzamış olmasının sebebini bilmediklerini ifade eden Sarı, HSK tarafından yürütülen soruşturma sonucunun beklenmesinin bu davaya herhangi bir yararı bulunmadığını belirtti. Sarı, bu nedenle davanın kabulüne karar verilmesini talep etti.

AKIBETİNİN SORULMASINI İSTEDİ

Davalı avukatı Ertuğrul Gazi Akyıldız da müvekkilinin herhangi bir şekilde davacılara karşı gerçekleştirilen eylemlerde yer almadığını savunarak, davanın reddini istedi.  Mahkeme, HSK'ya yazı yazılarak, davalı Mustafa Küçük hakkında başlatılan soruşturma dosyasının akıbetinin sorulmasına, bu soruşturma dosyasının onaylı bir suretinin mahkemeye gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi

 

 

16 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?