Reklamı Kapat

Başkan Hürriyet’ten 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyetin Gaziler için mesaj yayınladı.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Vatanın her karışında eşsiz bir mücadele örneği ile canları pahasına bu topraklar için savaşarak en iyi vatanperverliği gösteren şehit ve gazilerimiz milletimizin haklı ve en anlamlı gurur kaynağıdır. Bu sebeptendir ki Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisince Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürke Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı verilmesine atfen her yıl 19 Eylül günü Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Milletimiz üstün fedakarlık nişanesi olan vatan evlatları gazilerimizi asla unutmayacaktır.

Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları onların şerefli isimlerini milletimizin hafızasına kazımıştır. Vatanın bütünlüğü milletin selameti varlık ve birlik mücadelemizde kahraman gazilerimizden aldığımız ilhamla geçmişte olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız bütün tehditleri bertaraf edeceğimize yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürke Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin dönümünü ve Gaziler Gününü kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum

18 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?