Reklamı Kapat

AK Parti Rövanş Derdinde Mi? Olan İzmit’e Oluyor!

Kent Kulisi…!

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Kocaeli günlerdir Ak Partili belediyelere verilen kredi çekme yetkisinin neden CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e verilmediğini tartışıyor. Körfez Belediyesi, Derince Belediyesi ve Başiskele Belediyesi’nde belediye başkanlarına kredi çekme yetkisi meclis üyeleri tarafından verildi ancak aynı yetki İzmit’e gelince Ak Partili meclis üyeleri tarafından ret edildi. AK Partili meclis üyelerinin bu tutumu 2004 yılı seçimlerinde İzmit meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran CHP grubunu hatırlattı. 

YENİDEN MECLİSE GETİRDİ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediye hizmet aracı satın almanın neden kiralamadan daha karlı olacağını vatandaşlara rakamlarla videolu şekilde sosyal medya hesabından anlattı. Hürriyet, araç satın almanın belediyeye sağlayacağı ekonomik kazanca dikkat çekti. Bu kapsamda Hürriyet, meclisten gelen kararı veto ederek yeniden meclis gündemine getirme kararı aldı.

CHP AYNI TUTUMDA BULUNDU

AK Partili meclis üyelerinin bu tutumu 2004 seçimlerini kazanarak İzmit Belediye başkanı Nevzat Doğan’a kredi yetkisi vermeyen CHP grubunu hatırlattı. Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran CHP, Nevzat Doğan'ın kredi kullanma yetkisine hararetli bir şekilde karşı çıkarak ve ret kararı verdi. 2019 seçimlerini kazanan Fatma Kaplan Hürriyet’e de aynı durumu meclis çoğunluğunu elinde bulunduran AK Parti grubu da rövanş gibi kredi yetkisini ret kararı verdi.

DEĞİŞMEYEN ŞEY ZİHNİYET MAĞDURİYET AYNI

Her iki partinin yaptığı tutumdan dolayı kamuoyunda oluşan tepki ise aynı oldu. Değişen belediye başkanları ve meclis üyeleri rövanş gibi hizmet yapmayı engelliyor. Değişmeyen bu zihniyet yüzünden İzmit halkının mağduriyeti devam ediyor. Bu durumda olan meclis üyelerinin bir an önce buna çözüm bulması gerekiyor.

28 Eylül 2019 - Kent Kulisi

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?