Reklamı Kapat

Mehmet Akif Yılmaz, Belediye Başkanlarını Uyardı! “Siyasi Faturası Var”

Belediye başkanlarının verdikleri sözleri tutmasının takibinde kendilerini sorumlu hissettiklerini söyleyen Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Belediyenin aldığı kararlar hükümeti etkiliyor. Bunun bir siyasi faturası var” dedi.

Serkan  ÜLDEŞ
Serkan ÜLDEŞ Tüm Haberleri

Gebze-Darıca metrosunun Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarının üzerinde bir yatırım olduğu için bakanlığa devredildiğini ifade eden Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, belediye başkanlarının alacakları kararlar noktasında uyardı; “Bunun bir siyasi faturası var” dedi.

YANLIŞ KARARIN YANKISI BÜYÜK OLUYOR

“Verilen sözlerin takibi, yerel hizmetlerin vaat etiğimiz şekilde devam etme noktasında kendimizi sorumlu hissediyoruz. Belediyenin işlerine karışıyoruz anlamında bunu söylemiyorum. Şehrimizi ilgilendiren kalıcı yatırımlarda, bütün şehri etkileyecek kararlarda bir belediye çalışması olsa da bunun bir siyasi faturası var. Eğer doğru karar çıkarsa olumlu fatura, yanlış karar verilirse yankısı büyük oluyor”

İTİRAZLAR İL BAŞKANLIĞI MASASINDA DİLE GETİRİLİYOR

Eğer yanlış karar verilirse biz bunu il başkanlığı öncülüğünde bunu tartışmaya açıyoruz. Ortak bir karar ile bu uygulamayı hep birlikte savunacak hale getiriyoruz. İtiraz varsa o masada dile getiriyoruz. Belediyelerimize destek olarak hayata geçirmeye çalışıyoruz. Belediyenin aldığı kararlar hükümeti etkiliyor.

BÜYÜKŞEHİR İMKANLARININ ÜZERİNDE YATIRIM

Kocaeli’nin en büyük yatırımlarından biri metro yatırımıdır. Bu anlaşıldı ki şu süreçte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarının üzerinde bir yatırım olduğu için Cumhurbaşkanımızın kabulü ile bir hükümet yatırımı olduğunu izlediniz. Ulaştırma Bakanlığına devredilmesi şehirde sevinçle karşılandı. Bu diğer alanlara daha çok yatırım yapma imkanı sağladı.

AK PARTİ’Yİ TEMSİL EDEN İNSANLARIZ

Bu hükümetle aynı zamanda ilişkili durum. Belediyelerin finanslar ile ilgili meseleler var. Ortak bir tavır koymamak adına çalışmalar yürütüyoruz. Yerel genel ayırt etmeden hepimiz Ak Parti siyasetinin temsil makamında olan insanlarız.

07 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Serkan Üldeş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?