Reklamı Kapat

Atik Yeni Binasını Tanıttı

İzmit’te bulunan derneğin binasını Başiskele’ye taşıyan ATİK yeni yerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. ATİK Derneği Başkanı Yasin Akyol yaptığı açıklamada, “Bizim için önemli olan çok üyeye sahip olmak değil nitelikli üyeye sahip olmak. ” dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Daha önce ’te İzmit’te faaliyet gösteren Atılımcı İş Adamları Derneği (ATİK), yaklaşık 1 hafta önce Başiskele Karadenizliler Mahallesinde bulunan yeni yerine taşındı. Taşınmasının ardından ATİK Başkan Yasin Akyol ve yönetim kurulu üyeleri derneğin yeni yerinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. ATİK Derneği Başkanı Yasin Akyol kahvaltı sonrası yeni dernek binası hakkında açıklamalarda bulundu.

KENTİN İNSALARINA ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUZ

Yeni ofisini basın mensuplarına gezdiren Başkan Akyol, “17-18 aylık dernek başkanlığı ve yönetimimizle yaptığımız çalışmalar neticesinde hayallerimizi gerçekleştirdik. 6 aylık bir çalışma neticesinde yeni binamızı hayata geçirmiş bulunmaktayız. Allah izin verirse Cumartesi günü açılışımızı gerçekleştireceğiz. Bu kompleksi kurarken birtakım şeylere özen gösterdik. Üniversiteden arkadaşlarımız için projeler üretebilecekleri bir çalışma ofisi oluşturduk. Konferans salonu oluşturduk. Arkadaşlarımızın yanı sıra tüm kentin insanlarına armağan etmek istiyoruz. Gelip burada çalışabilirler. Derneklerin en büyük özelliği kendi içerisindeki birlikteliği diri tutmak. Üst katımızı da sosyal alana ayırdık. Ulusal veya uluslararası pazarda kendi sektöründe duayen olmuş profesyonel işadamlarını bu platformda ağırlamak istiyoruz. İlk olarak Titanic Otelleri’nin sahibi Mehmet Aygün ile başlatıyoruz. Dostlarımız ve işadamlarını ağırlamayı planlıyoruz.

ÖNEMLİ OLAN NİTELİKLİ ÜYELERE SAHİP OLMAK

Burası 640 metrekarelik bir alan.Çok zor dönemden geçtiğimiz bir esnada böyle bir şeye kalkıştık. Bu hayalin gerçekleşmesi için tüm arkadaşlarımız çaba sarf etti. Biz bu ahengi bozmamaya çalışıyoruz. Bizim için önemli olan çok üyeye sahip olmak değil nitelikli üyeye sahip olmak. Bundan sonra da çok üyeye sahip olma çabamız olmayacak. Ben de üye olabilmek için 9 aylık bir süreçten geçtim. 9 ayda bu derneğin kabulünü aldım ve şimdi de başkanlık yapıyorum. Bu tarzımızın sebebi o ahengin bozulmaması. İnsanların aileleriyle birlikte görüşebilecekleri sayılar çok azdır. Burası bir dostluk grubu. Dışarda yaptıkları ticaretlerde de birbirlerine destek olabiliyorlar. Buranın konsepti tamamen ticaret odaklı değil. Önceliğimiz dostluk. Günümüzde ticaret üzerine kurulan dostluklar sağlam değil.” İfadelerini kullandı.

ASKIDA KALDI

Son olarak Akyol, “Önümüzdeki dönemde seyahat programlarımız da olacak. Biz aslında altyapıyı bitirdik. Bundan sonra da üzerine bir şeyler koymaya çalışacağız. Bir dönem yapıp bırakacaktım, ama arkadaşlar bir dönem daha devam etmemi istedi. Bizde maksimum iki dönem. Üniversite ile ilgili projeler için henüz rektör beyle birebir görüşmedik. Geçen hafta AK Parti il başkanımızı ziyaret ettik. Çalışmalarımızla ilgili bilgi verdik. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarımızın hepsi askıda kaldı. Bizim emek vermemiz değil, kimsenin bize destek olmamasıydı” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

09 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?