Reklamı Kapat

İbrahim Efe'den Önemli Açıklamalar! Fatma Hanım Kendinden Olmayanı Ötekileştiriyor!

İzmit Belediyesi’nde çalışan Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe’nin işe gitmeden maaş aldığı iddia edildi. Konu hakkında konuşan İbrahim Efe, “Fatma hanımın ben kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım, kimseyi ötekileştirmeyeceğim demesi bizi mutlu etmişti ve bizde göreve geldiği zaman tebrik etmiştik ama görüne o ki kendinden olamayanı ötekileştirerek hareket ediyor. İzmit’in haline gülümsemiyor sadece üzülüyoruz” ifadelerini kullandı.

Serkan  ÜLDEŞ
Serkan ÜLDEŞ Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İzmit eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan döneminde İzmit Belediyesi’nde çalışmaya başlayan İbrahim Efe daha sonra Tavşantepe mahalle muhtarı seçilmişti. Daha sonra Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı seçilen İbrahim Efe’nin belediyeye uğramadığı iddia edildi. Disipline sevk edilen Efe’den savunma talep edildiği öğrenildi. İbrahim Efe konu hakkında Bugün Kocaeli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. İşte o özel açıklamanın detayları…  

ŞAHSIMIZA YAPILAN SİYASİ BİR HAMLEDİR

Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe, “Zinhar yalan, benim işe gitmediğim yalan, görevimi yapmadığım yalan. Bizim bir siyasi duruşumuz var ve bu şahsımıza yapılan siyasi bir hamledir. Başkan hanım zaten kendiside ifade etmektedir. Belediye de AK Parti döneminden işe alınmış ya da AK Partili gözüken kimse ile çalışmadığını ifade etmektedir. Kendisi bu zamandan beri sabote edildiğini ve hizmetin aksadığını ifade etmektedir ve bu da bir yalandır. Çünkü herkes çalıştığı süre zarfında çocuklarını düşünür ve evine ekmek götürmeye çalışır, bizde bu yönde hareket ediyoruz.”

MUHTAR OLDUK TA ÇALIŞMAYACAĞIZ MANTIĞINDA BULUNMADIK

“Ben geçmişten de bugüne kadar sahada aktif olarak çalışma yapmış biriyim, bunu tüm esnafa sorabilirsiniz. Esnafımız bizi çok iyi biliyorlar ve esnafımız bu duruma gülüyorlar. Biz bir hafta önce de çarşı esnafımızla birlikte denetim yaptık. Çarşı yanına gitmediğim esnaf kalmadı ki İzmit’te selam vermediğim esnaf kalmamıştır. 2014’te muhtar olduktan sonra bana yeni bir görev tanımı getirdiler bana hem muhtarlık vazifemi hem de belediye işlerini rahatça yürüte bilmem adına ilçe müdürlük evraklarını, ilçe emniyet evraklarını ya da bazı dükkânların mühürlenmesi adına bazı evraklar getirip götürüyorduk. Bunların takibi ve gece canlı müzik takibi yapılmaktaydı. Bunları ben yapmaktaydım yani görevimizi ifa etmekteydik ve üst amirlerimize biz muhtar olduk ta çalışmayacağız mantığında bulunmadık.”

BİZE HERHANGİ BİR GÖREV TANIMI YAPMAMIŞTIR

“Yeni atanan müdürlerimiz, yeni gelen müdürlerimiz bize herhangi bir görev tanımı yapmamıştır. Atandığında beri herhangi bir şey yapmamış nedendir bilemem ama beni geçen gördüğü zaman işe gelmen gerekiyor dedi. Ben de dedim ki tabi ki ama siz bana henüz bir görev tanımı yapmadınız bir görev tanımı yaparsanız o yönde çalışmak isterim dedim. Bizim birinci önceliğimiz işimizdir ardından çocuklarımıza ekmek götürmektir dedim ve bana sözlü olarak denetim görevi verdi, bizde arkadaşlarımızla denetime çıktık. Denetim görevi devam ederken bunlar süreci disipline götürdü.”

İZMİT’İN HALİNE GÜLÜMSEMİYOR SADECE ÜZÜLÜYORUZ

“Geçmişte bu çalışmamalarımızdan dolayı bizi disiplinle yargılayıp olayı tamamen bürokrasi adı altında siyasi hamle yaparak görevimizi sonlandıracaklardır. Bizim çalışmama gibi bir durum söz konusu değildir. Fatma hanımın bize karşı yaptığı siyasi bir hamledir, ben 80 muhtarın da başkanıyız, Fatma hanımın ben kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım, kimseyi ötekileştirmeyeceğim demesi bizi mutlu etmişti ve bizde göreve geldiği zaman tebrik etmiştik ama görüne o ki kendinden olamayanı ötekileştirerek hareket ediyor. İzmit’in haline gülümsemiyor sadece üzülüyoruz”

09 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Serkan Üldeş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?