Reklamı Kapat

Kocaeli'nde Suyu Musluktan İçmek Tehlikeli Mi?

Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisi Ekim ayı olağan toplantısı 1. birleşimi için bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisi Ekim ayı olağan toplantısı 1. birleşimi için bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün basın toplantısında içme suyunda asbert boru kullanımı olduğunu neden bunun için neden şimdiye kadar değiştirilmediği konusunda önerge verdi.  Yaşar Çakmak önerge hakkında yazılı olarak cevap verilecektir dedi.

SU MUSLUKTAN İÇİLİR TEZATLIK İÇERMEKTEDİR

Engin Taşdemir’in verdiği önerge de şu ifadeler kullanıldı; “Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün' ün 24 Eylül 2019 da yapmış olduğu basın toplantısında Derince ilçesinde içme suyu hatlarında asbestli boru kullanıldığını bu boruların değişimi için İSU ile çalışma başlattıklarını kamuoyu ile paylaşmıştır. Bu bilgi paylaşımından anlaşıldığı üzere ne yazık ki Kocaeli içme suyu şebekesinde hala asbestli boru kullanıldiğı anlaşılmaktadır. Her fırsatta" Kocaeli!nde su musluktan içilir" sloganının kullanan büyükşehir belediyesinin bu sloganı ile mevcut durum tezatlık içermektedir.

SORULAR

1)Kocaeli’nin hangi ilçelerinde içme suyu tesisatında asbetli boru kullanılmaktadır ve bunun uzunluğu ne kadardır?

2)Kanser yaptığı bilinen ve yasaklanan bu borular şimdiye kadar neden değiştirilmemiştir?

3)Asbestli boru kullanılan yerlerde vatandaş konu ile ilgili bilgilendirme yapılmış mıdır?

4)İSU’nun asbestli boruların değişimini ne kadar zamanda gerçekleştirecektir?

Konular ile ilgili cevapların yazılı olarak ivedilikle tarafımıza iletilmesi hususunu arz ederiz.

10 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?