Reklamı Kapat

Karamürsel Oda ve Kooperatif Başkanlarından Önemli Açıklama!

Karamürsel ilçesinde, R.G.'nin (16), alkol ve uyuşturucu verildikten sonra cinsel istismara uğradığı olayla ilgili Karamürsel Oda ve Kooperatif Başkanları birlikte yazılı açıklama yaptı; “Karamürsel halkının vicdan mahkemesinde de ömür boyu mahkum olacaklarıdır”

Serkan  ÜLDEŞ
Serkan ÜLDEŞ Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Karamürsel son günlerde Türkiye’nin konuştuğu R.G.'nin (16), alkol ve uyuşturucu verildikten sonra cinsel istismara uğradığı olayın şokunu atlatmaya çalışıyor. Karamürsel Oda ve Kooperatif Başkanları birlikte yazılı açıklama yaptı; “Geçtiğimiz günlerde ilçemizde vicdani ve insani duygulara sahip hiç kimsenin kabul edemeyeceği üzücü bir olay yaşanmıştır. Olayın şüphelileri kısa sürede yakalanmış ve adli işlemler başlamıştır. İnancımız bu olayın içerisinde yer alan kişiler adaletin hassas terazinde tartılarak hak ettikleri en ağır cezayı alacakları ve karamürsel halkının vicdan mahkemesinde de ömür boyu mahkum olacaklarıdır” ifadeleri kullanıldı.

TÜM ESNAFIMIZ TÖHMET ALTINDA!

Fakat görmekteyiz ki Böyle üzücü ve kabul edilemez bir olayı kendi hırsları ve kinlerini için kullanmak isteyen kirli eller ve diller, Körfezin incisi, huzurun başkenti Karamürsel’imizi karalamak için çalışma yapmaktadırlar. Olay ortaya çıktığında olayın içerisinde esnaflar var diyerek Karamürsel’de ki tüm esnaflarımızı töhmet altında bırakan, Kamuoyunu olayın vahametinden çok acaba hangi esnaflar bu işin içerisinde düşüncesine sevk eden, buradan karamürse’de nasıl bir huzursuzluk çıkarırım diye ellerini oğuşturan kendini bilmezler; kendilerini bilmediği gibi Karamürsel’imizi ve kültürümüzü de bilmemektedirler.

ADI GEÇENLER ESNAF ODALARINA BAĞLI DEĞİL

Ahilik geleneğine sahip, Karamürselimizin çimentosu olmuş esnaflarımızı böyle bir olayla yan yana getirmeye çalışanlar bilmelidir ki, Karamürsel de insanların ar ve namusuna tasallut etmeyi bırakın yan gözle bakmaya kalkanlar bu camiada asla barınamamışlardır ve barınamayacaklardır. Bu üzücü hadise içerisinde adı geçen hiç kimsenin esnaf odalarımızla bağı bulunmadığını da belirtmek isteriz. Çağdaş maddi ceza hukukunun en önemli ilkelerinden biri suç ve cezanın şahsiliği ilkesi iken ve bu olayda kayıtlı hiçbir esnafımız bulunmadığı halde Olayı gerçekleştirenlerin içerisinde Esnaflar var diyerek koca bir camiayı lekelemek kimsenin haddine değildir.

Gazetecilik mesleğini icra edip Terör örgütü destekçisi, katil, uyuşturucu satıcısı suçlarından yatan birkaç kendini bilmez yüzünden tüm gazetecileri nasıl suçlayamaz isek, Aynı meslek gurubununda aynı hassasiyeti göstermesini beklemekteyiz.

Son olarak Yaşanan olayın kabul edilemez olduğunun bir kez daha altını çizerek, Mağdur kardeşimizin her zaman yanında olduğumuzu, Olayın içerisinde yer alan suçluların her kim olursa olsun hem kamu vicdanında hemde kanun önünde mahkum olmaları için gerekli her türlü takibin yapılacağını belirtiriz.

Saygılarımızla...

Karamürsel Oda ve kooperatif başkanları;

Esnaf kefalet ve Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Halil Yanık,

2 No'lu küçük otobüsçüler kooperatifi Başkanı Ahmet Utaş,

Handere Kooperatifi Başkanı İsmail Özçınar,

Ss.127. Nolu Yalakdere ve çevre köyleri yolcu ve servis taşıma küçğk otobüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Tarık Eryürek,

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Aydın,

Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Yasin Olgun,

Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci,

Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Adem Sevinç ve Kent Konseyi Başkanı Metin Aydos, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ile birlikte biraraya gelerek, yukarıda belirtilen basın açıklamasını gerçekleştirdiler.

10 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Serkan Üldeş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?