Reklamı Kapat

Taşdemir'den İsmail Yıldırım'a Cevap! Kabadayılık Yapma Yeri Değil!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclisinde tansiyonu yükselten Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, CHP’li meclis üyesi Engin Taşdemir’e elindeki kağıtları fırlatarak meclisi gerdi. Konu hakkında konuşan Engin Taşdemir, “Saygısızlığı kendisine iade ediyorum. Çünkü toplum içerisinde yapılmış, orası kabadayılık yeri ya da sokak ağzı ve davranışlarıyla hareket edilecek bir yer değil.” ifadelerini kullandı.

Serkan  ÜLDEŞ
Serkan ÜLDEŞ Tüm Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Bekediyesi Meclisi Ekim ayı toplantısı bugün saat 15.00’te İzmit Fuarı içerisinde bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Mecliste stratejik plan için açıklamalar yapan CHP’li meclis üyesi Engin Taşdemir, ““Sayın Karaosmanoğlu’nun dönemi Kocaeli için maalesef kayıp bir dönem olduğunu hep söyledik. Büyükşehir’in stratejik planında vizyon misyon temel değerlerle bu dönemki stratejik plan arasında maalesef ki çok fark yok. 3 sayfası kopyalanıp yapıştırılmış. 5 yıl önce söylenen hedeflere ulaşılmadığı görülüyor.” ifadelerini kullandı.

ÇOK İYİ ÇALIŞIYORLAR

 Taşdemir’den sonra söz alın konuşma yapan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım CHP’li meclis üyelerine yüklenerek, “ Suriye’de ne işimiz var diyenlerin yol arkadaşlarının kahraman mehmetçiklerimize selam göndermesi bizi ne kadar mutlu etti anlatamam. Her seferinde biz dersimize çok çalıştık diyorlar, onlara ne yapacaklarını öğretiyoruz derslerine o kadar iyi çalışıyorlar ki nerede ne diyeceklerini artık biliyorlar. Biz muhtar bile olamaz denilen bir liderin partisindeyiz ve şimdi o cumhurbaşkanı. Siz bize muhtarların önemini öğretemezsiniz. Stratejik plan Allah’ın emri değil. Gökten ayetle de inmedi. Hep beraber oturup inceliyoruz. Geçmiş dönemdeki başarılar ortada. Kayıp denen 15 yılın hesabını alnının akıyla vermiş belediye başkanımızın arkasından böyle konuşmak yanlış. Eğer bir sıkıntı olsaydı 2019 yerel seçimlerde milletimiz AK Parti’yi tekrar seçmezdi” ifadeleri ile cevap gerdi.

ÇOCUK PARKI DEĞİL

Taşdemir,  İsmail Yıldırım’ın konuşmasını bitirip yerine geçtikten sonra laf aldı. Taşdemir, “Burası çocuk parkı değil, acaba bir saat ayırıp okumuş mudur? Ben buna 10 gün çalıştım, ben bunu nezaket kurallarına göre anlattım. Ben bunu Tahir beye anlattım ve kendisi bize eğer böyle bir şey varsa bunu bize bildirin dedi. Ben burada İsmail beyin nasıl kibirle baktığını gördüm. Bize o kadar alttan bakıyor ki ama bunu halk Ankara’da İstanbul’da gösterdi” dedi. Taşdemir’in bu açıklamalarında sonra İsmail Yıldırım elindeki kağıtları fırlattı. “Ben nerede  ne yapılacağını iyi bilir, buranın çocuk parkı olmadığını biliyorum. Biz eleştirince bize kibirli diyorsunuz asıl kibirlisisiniz ”dedi.

BEN KENDİSİNİ KINIYORUM

Konu hakkında gazetemize özel açıklamada bulunan Taşdemir, “Bu İstanbul seçimlerinden sonra özellikle toplumun vermiş olduğu bir mesaj vardı. Bu mesaja göre de ben şunu anlıyorum toplum, kavga eden, meclislerde veya siyaset arenasında gereksiz yere kavga çıkaran kişileri problemli insanları istemiyor artık. Toplum daha yapıcı ve barış havasını seviyor. Bu vesile ile ben kendisinin yapmış olduğu o saygısızlığı kendisine iade ediyorum. Çünkü toplum içerisinde yapılmış, orası kabadayılık yeri ya da sokak ağızı ve davranışlarıyla hareket edilecek bir yer değil. Bu vesile ile ben kendisini kınıyorum ve bu olayı toplumun takdirine bırakıyorum.”

SİYASİ ŞOVLARLA ÇIKIP CEVAP VERDİ

“Ben çünkü orada sizde dikkat edersiniz ki altını defalarca çizdim cumhurbaşkanı rehberinin stratejik rehberin hazırladığı o kitapçığa göre yönetmelikte eksiklikler fazlalıklar neler varsa onları ön plana çıkardım ve eksiklikleri dile getirdim. İsterdim ki İsmail Bey'de bunlarla ilgili bir cevap versin. Benim eksikliklerimi hatalarımı tespit etsin. Kitap okumamış kitapla hiç bir alakası yok sadece siyasi şovlarla çıkıp cevap verdi. Bu nedenle de en son yaptığı davranışı da ne kadar kibirli ve hırsının vicdanından ne kadar önde gitmiş olduğunu görmüş olduk.” şeklinde sonlandırdı.

10 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Serkan Üldeş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?