Reklamı Kapat

Güvenlik Personellerine Eğitim

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan 406 güvenlik personeline yönelik 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu eğitimi verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kurum içerisindeki personellerine yönelik hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılan 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu eğitimi 8-11 Ekim tarihleri arasında Büyükşehir Ana Hizmet Binası Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Hizmet içi eğitim 4 gün boyunca Güvenlik Uzmanı Mehmet Balcı'nın seminerleri ile devam etti. Eğitime Zabıta Daire Başkanlığı Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 406 güvenlik personeli gruplar halinde katılıyor.

BAYRAM GÜVENLİK PERSONELİMİZ BİZİM İÇİN ÖNEM ARZ EDİYOR

Güvenlik personellerine yönelik uzun süredir eğitim planlarının olduğunu ifade eden İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Bayram Bayram; "Güvenlik personellerimiz bizim için önem arz ediyor. Marmara Belediyeler Birliği ile ortaklaşa eğitimler düzenliyoruz. Mehmet Balcı hocamız alanında uzman. Ülkemiz ve bizim için sizin konumunuz gerçekten çok kıymetli. Sizlerin bunun bilincinde olmanızı istiyoruz. Verilecek olan eğitimden en iyi şekilde yararlanmanızı diliyorum." dedi.

FARKLI BAŞLIKLARDA GÜVENLİK EĞİTİMİ

Güvenlik Uzmanı Mehmet Balcı tarafından verilen eğitim kapsamında 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu hakkında güvenlik personellerine bilgi verildi. Eğitim kapsamında Etkili İletişim Güvenlik Tedbirleri Kalabalık Yönetimi Şüpheli Paket ve Patlayıcı başlıklarında bilgiler sunuldu. İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim programları farklı konularda ve alanında uzman eğitimcilerin katılımı ile devam edecek.

11 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?