Reklamı Kapat

Hamza Şayir Sana Helal Olsun! “CHP'li Mi, Saadet Partili Mi, HDP’li misiniz?”

Türkiye’nin toprak güvenliğini sağlamak için başlattığı Barış Pınarı Hareketini eleştiren ve Türkiye'yi "zalim", teröristleri ise "mazlum" olarak gösteren Sadet Partili Meclis Üyesine, belediye başkanı Hamza Şayir haddini bildirdi.  Şayir, “Ben de Kürt bir ailenin çocuğuyum. Hiçbir ayrımcılık görmedim” dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Türkiye, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’i konuşuyor. Türkiye'yi "zalim", teröristleri ise "mazlum" olarak gösteren Sadet Partili Meclis Üyesi Metin Dalgalı’ya meclis toplatısında Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir gereken cevabı verdi. Şayir, “Başkan siz de bir karar verin. CHP'li misiniz, HDP'li misiniz. Saadet Partili misiniz. Bir öyle bir böyle değil. Net olun ya" ifadelerini kullandı.

PKK, PYD’YE “MAZLUMLAR” DEDİ

Saadet Partisi meclis üyesi Metin Dalgalı toplantıda aldığı sözün ardından yapılan operasyonun bir savaş olduğunu ifade ederek savaşın kimseye bir şey kazandırmayacağını, savaş istemediklerini belirterek, "Bu savaş mazlumlar ile zalimlerin savaşıdır. Söz konusu mazlumlar olunca AK Parti, CHP, MHP gibi zalimler birleşirler onun için mazlumları görmezden gelenler kardeşlikten bahsedemezler" diye konuştu.

VATAN BEKASINDA BİR BÜTÜN OLDUK

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir meclisin açılışında yaptığı konuşmada Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı’na değinerek, “Allah, Mehmetçiğe zeval vermesin. Harekât inşallah güzel sonuçlara vesile olur. Kendi içimizde farklı görüşlere olabilir ama vatanın bekasında bir bütün olduk. Her anlamda olması gereken budur. Yanı başımızda olan ateş etrafı saracaktır. Dilovası halkı olarak bu birlik bütünlüğü 15 Temmuz’da göstermiştik. Bugün de gösterdik. Bu birlik beraberliği istemeyenlerin morali bozulmuştur” dedi.

MAZLUMLAR YANIT VERECEKTİR

Dalgalı’nın ardından yine Başkan Şayir söz aldı; “Kardeş değilseniz CHP, İYİ Parti, Saadet, HDP nasıl birleştiniz” deyince Dalgalı, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tweet mesajı kardeş olmadığımızı gösteriyor. Mazlumlar karşısında zalimler buluşur. Er veya geç mazlumlar yanıtını verecektir” diye yanıt verdi.

SÖZ KONUSU VATANSA…

Bunun üzerine Başkan Şayir bunun bir savaş olmadığını Türkiye'nin sınırlarını korumak için güvenlik koridoru oluşturduğunu belirtmesinin üzerine tartışma yaşandı. Meclis üyesi Metin Dalgalı'nın konuşması üzerine sinirlenen Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, "Benim atalarımda, dedelerimde burada. Neyine güveniyorsun. Burada vatanseverler var. Bunu yapamazsın" dedi.

BAŞKAN SERT ÇIKTI: KARAR VERİN, CHP'Lİ Mİ HDP'Lİ MİSİNİZ?

Bu sırada tartışmaya müdahil olan CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir'i uyaran Başkan Şayir, "Başkan siz de bir karar verin. CHP'li misiniz, HDP'li misiniz. Saadet Partili misiniz. Bir öyle bir böyle değil. Net olun ya" dedi.

 

11 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?