Reklamı Kapat

Kocaelispor'un Bütçesi 10 Milyon!

Sezon başında oluşturulan bütçeye Tahir Büyükakın’ın vermiş olduğu maddi manevi desteği yanı sıra yönetimin kendi öz sermayesiyle birlikte 10 milyon liralık bir kaynak yaratıldığı açıklandı

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CİDDİ BİR BEDEL İLE KARŞILAŞTIK

Bir diğer konumuz aktarılan para konusudur. Bugün Kocaelispor’un tekrardan heyecan yaratması, beklenti oluşturması gibi konuşanların elbette ki en büyük payı Sn. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizlere vermiş olduğu maddi manevi destektir. Bu konuda kendisine ifade edilemeyecek düzeyde müteşekkiriz. Ancak Sayın Başkanımızın vermiş olduğu ekonomik destek yani nakdi yardım çok büyük olmakla beraber bu para ile birlikte sadece geçmiş dönemden gelen borçlarda kullanılmış ve ona rağmen hepsini kapsamamıştır. Bu verilen paranın üzerine Kocaelispor yönetimi olarak kendi öz sermayemiz, oluşturduğumuz sponsorluk ve reklam gelirleri, kombine ve loca gelirleri ile birlikte 10 milyon liralık bir kaynak yaratmış olduk. Bu kaynak ile hem transfer tahtasının kalan açığın kapatılması hem de önümüzde ki sezon için yapılan harcamaları için kullandık. Malumunuz sezon başında transfer tahtasının kapalı olması nedeni ile futbolcuların takıma kazandırılması için peşin paralar ödenmesi gerekiyordu. Geçen sezondan kalan borçları da önümüze aldığımızda ciddi bir bedel ile karşılaşmıştık. 

KULÜBE GELMEMEKTEDİR

Sayın Başkanımızın verdiği kaynağı spor kamuoyunun tepkileri gibi hoyratça yeni transferler için harcamamış ve hiçbir yere borçlanmamış ve geleceğe yönelik hiçbir şekilde borç yükü bırakılmamıştır. Ayrıca futbolcular ile anlaşılan paralar yine öyle kamuoyunda söylendiği rakamlar asla değildir. Geleceğe yönelik borç yükü bırakılmamak ile beraber, gün aşırı geçmiş dönemden gelen borçlar, hacizler, işçi alacakları gibi hesapta olmayan olağanüstü durumlarla karşılaştık ve bunlar içinde kaynaklar yaratmaya çalıştık. Yine bir dezavantajımız Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen gelirlerin tamamı, hacizli olup hiçbir şekilde kulübe gelmemektedir. 

11 Ekim 2019 - Spor

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?