Reklamı Kapat

İşte Fiyatı En Çok Artan Ürün!

Ekim ayı enflasyonu açıklanırken, Kocaeli’nin zam şampiyonunu belli oldu. Kocaeli’de fiyatı en çok artan ürün çocuk kabanı oldu

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü, Tüketici Fiyatları Endeksi ve Yurtiçi Üretici Fiyatları Endeksi 2019 Ekim ayı bilgilerini açıkladı. Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) bir önceki aya göre yüzde 1,77 oranında artarken, Türkiye genelinde yüzde 2,00 olarak artış gerçekleşti. Bir önceki yılın aynı ayına göre (son 1 yıllık) ise, bölgemizdeki fiyat artışı yüzde 7,64 oranı ile Türkiye ortalaması yüzde 8,55’in 0,91 puan altında gerçekleşti. Kocaeli’de Ekim ayında fiyatı en çok artan madde yüzde 69,54 ile 'Kaban Anorak Tipi (Çocuk için) oldu. Çocuk kabanını, yüzde 49,95 artışla kadın botu, yüzde 47,45 artışla erkek kabanı, yüzde 24,21 artışla Çarliston Biber ve yüzde 23,72 artışla Sarımsak izledi. Kocaeli’de fiyatı en çok düşen madde ise yüzde -24,08 ile limon oldu.

04 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?