Reklamı Kapat

Mustafa Soydabaş; “Küçük bir kapı olsa bunu geçiririz”

İçki ruhsatı ile ilgili dikkat çeken bir açıklama Ak Parti Grupbaşkanvekili Mustafa Soydabaş, “Meclis yasaya aykırı karar almaması için kararımız rettir. Kanuna sizde bakabilirsiniz. Açılacak küçük bir kapı olsa bunu geçiririz” dedi.

Ak Parti Grupbaşkanvekili Mustafa Soydabaş, içki ruhsatıyla ilgili önemli bir açıklamaya imza attı. Soydabaş, “Gerçekten şu kadar vatandaşın geçeceği yer bulsam geçiririm. Hiç devlet memurluğu yapmadım. Millet memurluğu yaptım. Okuyacağım metini kendi arkadaşlarım dahi bilmiyor. Bir noktasını bulalım açalım gayretindeydim. Yasal olarak bu metne sizde bakarsanız” dedi.

HELAL-HARAM OLARAK DEĞERLENDİRMEDİK

Bakın üç yer içki ruhsatı istedi. Sanayi mahallesinde başka yer var, kendi satıyor komşusunu istemiyor. Haram helal mevzusunda değil biz bunu görüyoruz. İçkili yer bölgesini belediye meclisi belirler, biz helal-haram noktasında değil ticari noktada değerlendirdik.

İÇKİLİ YER BÖLGESİ DIŞINDA!

İçkili yer bölgesi ile ilgili yönetmelikte tarif edilmiştir. Belediye meclisi bu sınırlar içerisinde yer açılmasına müsaade edebilir. Devlet gençleri kötü alışkanlıklardan korumak adına gerekli tedbirleri alır. Bunun için önce bölge belli olacak. Yine yönetmelikte içkili yer bölgesi dışında yeni yer açılmaz. Önce bölge belli olacak.

MECLİS YASAYA AYKIRI KARAR ALMAMALI

Açılan yerler meclise gelen yerler içkili bölge olmadığı açıktır. Tespit edilmiş yerler içkili yer bölgesi olmadığından konuyla ilgili meclisimizin yetkili olmadığı anlaşılmıştır. Meclis yasaya aykırı karar almaması için kararımız rettir. Kanuna sizde bakabilirsiniz. Açılacak küçük bir kapı olsa bunu geçiririz

 

05 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?