Reklamı Kapat

CHP'den O Karara Çok Sert Tepki!

Harikalar Sahili’nin Derince Belediyesi’nin şirketine verilmesine CHP sert tepki gösterdi. CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “İhale, AKP’ye yakın kişilere diyet ödemek için yapıldı” dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

DERİNCE BELEDİYESİNDEN YELKENT A.Ş’YE ADRESE TESLİM İHALE

Derince Belediyesince Harikalar Sahilindeki işyerlerini blok halde, belediyenin şirketine  devredilmesi tartışmalara sebep oldu. konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, "Derince Belediyesinde bugün önemli bir kiralama ihalesi gerçekleştirildi. İçerisinde restoran, kafe, çay bahçesi, büfe, tuvalet, oyun ve eğlence yerlerinin bulunduğu Harikalar Sahili kiraya verildi. Derince Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen ihaleye, bir tek, yine belediyenin iştiraki olan Yelkent A.Ş. katıldı ve ihaleyi Yelkent’e verildi.. 5 yıllığına kiralanacak Harikalar Sahili için aylık 50 bin TL muhammen bedel belirlenmişti. Harikalar Sahili’ nin 5 yıllık toplan kira bedeli ise 3 milyon TL ve geçici teminat 90.000 TL olarak belirlendi. Yelkent cafenin 5.576 metre kare ve ihale bedeli 101.000 TL. Harikalar sahili 94.958 metre kare ihale bedeli 51.000 TL"

YELKENT’E TESLİM İHALE

"Derince’nin önemli dinlenme ve eğlence merkezi olan Harikalar Sahili’nde bulunan iş yerlerinin tek tek ihaleye çıkarılması yerine bir bütün olarak ihaleye çıkarılması tepkilere neden oldu. İhaleye yalnızca belediyenin yan kuruluşu olan Yelkent A.Ş’nin katılacağı ise günler öncesinden konuşulmuş ve ihale ‘adrese teslim’ ihale olarak belirlendi. Derince Belediyesi’nin Harikalar Sahili’ni bir bütün olarak ihaleye çıkarması, istediği kişilere, istediği iş yerlerini, ihalesiz bir şekilde sözleşme yaparak vermenin formülüdür. Yelkent A.Ş.peşkeş çekilerek ihale parça parça kendi istediklerine istedikleri bedelden verilerek birilerine diyet ödeyecekler .Buradaki ihale kamu yararı gözetilerek yapılmış olsa açık arttırmayla başka iştirakçilerinde katılımı ile rakabet gücünü arttırarak kamunun daha fazla kar etmesi sağlanabilirdi. Bu ihalenin amacı sadece belediye ve kamunun malı olan harikalar sahili belediye başkanı ve ya akp ye yakın kişilere diyet ödemek için yapılmıştır. Adrese teslim ihale ile birilerine diyet ödemesi yapılmıştır. Biz CHP Derince ilçe Örgütü olarak belediye meclis üyelerimizle bu ihalenin takipçisi olacağımızı ve bütün verilen ihalenin parça parça kimlere verileceğini takip edeceğiz. Bu konuyu kamuoyu ile paylaşacağız Açıkca ortada olan bu haksız ihale Derince’lileri derinden yaralamıştır. Bu ihaleyi Kocaeli kamuoyu ciddi olarak değerlendirmeye devam edecektir."

06 Kasım 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?