Reklamı Kapat

Keşke Kandıra Yolu İçin Demiş Olsaydı! "O yol bitecek"

Kent Kulisi…!

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda illerin sorunları gündeme geldi.

Hürriyet'in haberine göre toplantıda Erdoğan, 12 bin yıllık Dipsiz Göl'le ilgili de konuştu.

"BU KAZILAR NASIL YAPILIYOR?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu kazılar nasıl yapılıyor, nasıl bu izinler veriliyor? Böyle bir define kazısı izni nasıl verilir? Yetkili valilik bu konuda hassas olmalı. Bir daha da kimseye böyle bir yetki, böyle bir kazı izni verilmesin" talimatı verdi.

Toplantıda bazı il başkanlarının kendi illerinin sorunlarını dile getirmeleri üzerine ilginç diyaloglar da yaşandı.

"BUYRUĞUMDUR, O YOL BİTECEK"

AK Parti Kilis İl Başkanı Mehmet Murat Karataş söz alarak Erdoğan'a, kentteki yol yapımının yarıda bırakıldığını ve uzun süredir bitirilmediğini iletti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bu şikâyeti "Yol yapımına başladık. Biz yolun engebeli olmayan tarafını yaptık. Ancak yolun diğer kısmı zor, engebeli ve dağlık olduğu için yarım kaldı. Çalışmalar devam ediyor" diye cevapladı.

İl Başkanı Karataş'ın Bakan Turhan'a verdiği "Siz zor olanı yaptınız. Kalan kısım düz ve ova" cevabı Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere salondaki herkesi güldürdü. Erdoğan da "Buyruğumdur, o yol bitecek" esprisi yaptı.

Bu diyalog Kocaelililer için akla Kandıra Yolunu getirdi.

Yıllardır söz verilmesine rağmen bir türlü bitirilemeyen Kandıra Yolu için vatandaşın son umudu Cumhurbaşkanı Erdoğan kaldı.

Erdoğan’ın "O yol bitecek" talimatının Kandıra Yolu içinde umarız bir gün verilir.

# KOCAELİ KULİSLERİ İLE İLİŞKİLİ:

22 Kasım 2019 - Kent Kulisi

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?