Reklamı Kapat

Veysel Tipioğlu; Teşkilatımız Fedakarlıkla Görev yapıyor!

İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Tipioğlu; “Teşkilatımız, üstün vazife anlayışıyla fedakarlıkla görev yapıyor. Vatandaşın desteğini almayan toplumla bütünleşmeyen hiçbir kurumun başarı şansı yoktur” dedi.

Serkan  ÜLDEŞ
Serkan ÜLDEŞ Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kahvaltıya, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mücahit Kesgin, Asayiş Şube Müdürü Yusuf Aydın, Güvenlik Şube Müdürü Ömer Kodal, diğer ilçe emniyet müdürleri katıldı. Asayiş Şubenin yanındaki Polisevi’nde basın mensuplarını ağırlayan İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, asayiş konusunda gerekli bilgilendirmeleri yaptı.

GÜVEN ORTAMINI SAĞLAMAK EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ

İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, “Suç ve suçlularla mücadelede vatandaşın polise güvenduygusunu en üst düzeyde tutmak halkımızın güven ortamını sağlamak en önemli görevimiz. Devlet ve vatandaş arasındaki güven bağını sağlamak için arkadaşlarımızla birlikte 7/24 esasına göre hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan bu aziz coğrafyanın aziz insanlarına hizmet etmekten şeref duyan bir teşkilatız”

VATANDAŞLA BÜTÜNLEŞMEYEN KURUMUN BAŞARI ŞANSI YOKTUR

 “Bireysel özgürlük alanlarını daraltmayacak kamu düzenini sağlayacak etkili çağdaş ve bilimsel yeni yöntemlerle huzur kenti Kocaeli’yi daha huzurlu hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Tüm suçlara karşı kararlı ve sonuç alıcı bir mücadele içinde olacağız. Vatandaşın desteğini almayan toplumla bütünleşmeyen hiçbir kurumun başarı şansı yoktur. Toplumsal katılımı sağlamak ve vatandaşlarımıza daha kaliteli güvenlik hizmeti sunmak, vatandaşın taleplerine daha iyi cevap verebilmek adına önümüzdeki günlerde de sık sık bir araya geleceğiz”

SUÇ İŞLENMEDEN ÖNLENMELİ

Halkımızın huzurunu bozan bütün şer ve suç odaklarına yönelik mücadelelerinin amansız bir şekilde devam ettiğini ifade eden Tipioğlu, “Bayrağımızı kanlarıyla bayrak yapan canlarıyla topraklarımızı vatan yapan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz saygı rahmet ve minnetle anıyorum. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak ortaya koyduğumuz temelpratik, suçun işlenmeden önlenmesi. Bu çerçeveden polisin daha görünür olmasını sağlayacağız. Gerekli planlama ve tedbirleri yaptık. Teşkilatımız, üstün vazife anlayışıyla fedakarlıkla görev yapıyor. Dün de bugün de çok önemli çalışmalar yaptılar” şeklinde konuştu.

UYUŞTURUCU KONUSUNDA DESTEK İSTEDİ

İlde kadro açısından hiçbir eksikleri olmadığını ifade eden Tipioğlu, “Gerekli planları yaptık. Motivasyonla alakalı çalışmalar da yapılıyor. Ümit ediyorum ki vatandaş memnuniyetini artacaktır. Önümüzdeki sürecin daha güzel geçeceğine inancım tamdır” dedi. Uyuşturucu konusunda da soruları cevaplayan Tipioğlu, “Devletimizin en önemli görevlerinden biri geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızı her türlü zararlı alışkanlıktan korumaktır. Bu manada çocuklarımızı bu illetten uzak tutma noktasında her türlü tedbiri alıyoruz. Gerek sokak satıcılarına yönelik operasyonel çalışmalar gerek uyuşturucunun tedariki yönüyle ilimizin bağlantı yollarında olması sebebiyle çalışmalarımız hızkesmeden devam ediyor” dedi.

‘KENDİ ÇOCUĞUMUZ GİBİ BAKIYORUZ’

Uyuşturucuyla mücadelede polisin tek başına başarılı olamayacağını da sözlerine ekleyen Tipioğlu, “Toplumumuzun da bizlere destek vermesini istiyoruz. Toplumun katmanlarının bir araya gelmesiyle ortak aklı ortaya koyması gerekiyor. Annenlere babalara çocuklarınız maddeye bulaştığında hangi tavırları gösteriyor diye bir çalışma başattık .Umut ediyorum ki toplumun tüm katmanlarına ulaşacağız. Bu çalışmaların aileler tarafından tespit edilmesi durumunda uyuşturucu ile ciddi bir mücadele olacağını biliyorum. Avrupa ile mukayese edildiğinde onlara göre rakamlarımız küçük. Gönül ister ki evlatlarımız sağlıklı ortamlarda büyüsün. En üst rütbesinden en alt rütbesine kadar bu işe bulaşanları kendi evlatlarımız gibi görüp çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

# KOCAELİ GAZETESİ İLE İLİŞKİLİ:

28 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Serkan Üldeş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?