Reklamı Kapat

İzmit Su Anonim Şirket Personeli Haklarını İstiyor!

İzmit Su Anonim Şirket bünyesinde çalışan personeller, Yüksek Hakem Kurulu tarafından verilen karardaki 7 liralık yemek hakkı ve 2021 yılı ücret iyileştirmelerine ilişkin belirsizlik nedeniyle tepkilerini dile getirdi.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İzmit Su Anonim Şirketi bünyesinde çalışan personeller, Büyükşehir Belediyesi tarafından üvey evlat olarak görüldüklerini belirterek, Toplu İş Sözleşmesi’nden doğan haklarını talep ettiler. Buna göre Yüksek Hakem Kurulu tarafından verilen kararın ücret zammı ile ilgili maddesinde, “Taraar arasındaki ücret artışı ile ilgili uyuşmazlık Ağustos 2019 tarihli “2019Kamu Toplu İŞ Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü” ile sonuçlandırıldığından bu konuda karar verilmesine gerek görülmemiştir” denildi.

BÜYÜKAKIN’A DA SESLENDİ

2014 yılından bu yana meydana gelen TES-İŞ’in kendilerini yeterince savunamadığını belirten personeller, sendikanın konu hakkında açıklama yapmasını talep ediyor. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a da seslenen İzmit Su Anonim Şirketi personeli, üvey evlat muamelesini görmenin kendilerini yıprattığını belirtti.

İLK AY YÜZDE 8, İKİNCİ AY YÜZDE 4

 2019 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü’nden doğan haklar kapsamında İzmit Su Anonim Şirketi personeline, iyileştirme kapsamında Birinci Yıl Birinci Alt Ay Zammı olarak belirlenen yüzde 8 ve birinci yıl ikinci altı ay zammı olarak belirlenen yüzde 4 oranında iyileştirme yapıldı.

“MUTLU ŞEHİR KOCAELİ

Daha evvelki zamlardan da faydalanamadıklarını belirten personel, Yüksek Hakem Kurulu Başkanlığı tarafından Ağustos ve Şubat aylarında 10’ar günlük olmak üzere yılda toplam 20 günlük(10x2=20) ücretleri tutarında verilmesi ön görülen ikramiyenin de cüzi olduğunu aktardılar. İzmit Su Anonim Şirketi personeli, çalışmalarına “Mutlu Şehir Kocaeli” olarak devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerindeki mutsuzluğa kulak asmaması gerektiğini söylüyor

30 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?