Reklamı Kapat

Müteahhitlerin Gözü Kulağı Tahir Büyükakın’da!

Kocaeli’nde binlerce müteahhittin merakla beklediği çatı kat uygulaması ile ilgili Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Faruk Mamik, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın, çatı katlarını kaldırıp normal kat vereceğine ben ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Serkan  ÜLDEŞ
Serkan ÜLDEŞ Tüm Haberleri

Bugün Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Kocaeli TV ekranlarında yayınlanan Ters Köşe programına konuk olan Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Faruk Mamik gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Çatı kat düzenlemesinin müteahhitlerin birinci gündemi olduğunu belirten Mamik, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın, çatı katlarını kaldırıp normal kat vereceğine ben ümit ediyorum” dedi.

ÇATI KATI YAPMA TARATARI DEĞİLİZ

“Çatı katlarına müteaahitler olarak karşıyız. Çatı katları kalkacaksa bir kat ver. Çok katta istemiyoruz. Bizler çatık katı yapma taraftarı değiliz. Sıkıntılı, çok sağlıklı olmuyor. Kat karşılığı aldığınız yerlerde bir metre karesini dahi değerlendiriyorlar. Çatı katlarını normal daire fiyatına da satamıyorsunuz”

ÇATI KATIN YERİNE NORMAL KAT İSTİYORUZ

“Çatı katlarının kaldırılmasını istiyoruz. Müteahhitlerin talebi bu yönde ama çatı katları iptal edilerek kat olmasını istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın, çatı katlarını kaldırıp normal kat vereceğine ben ümit ediyorum. Çünkü bu yeni yönetmelikte hem bodrum katları hem çatı katları, merdiven boşlukları emsala dahil edilecek. İnşaalah çatı katıları kalktıktan sonra bir düzene girmiş oluruz.

BÜYAKAKIN İLE GÖRÜŞECEĞİZ

Bu konu ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzde ki günlerde yine büyükşehir başkanımızla görüşme gerçekleştireceğiz. İmar yönetmenliğinde arkadaşlar birkaç maddede takılıyor. Ancak 60-70 madde var.  Sayın Bakanımızada dile getirdik. İmar yönetmeliği her ilin dokusuna göre çıkartılmalı. Yönetmelik Türkiye genelini kapsıyor. Kars’ta imar neyse Kocaeli’nde onu kapsıyor. Kocaeli’nde maddeler tek tek kontrol edilmeli”

# FARUK MAMİK İLE İLİŞKİLİ:

30 Kasım 2019 - Ekonomi

Muhabir Serkan Üldeş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?