Reklamı Kapat

Düğün Salonlarının Ücretsiz Olması Teklifimiz Kabul Edilmemişti!

2020 Yılı Tarife Cetveli teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu ile ilgili söz alan AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, “Düğün salonları ile ilgili temmuz ayında asgari ücretlilere ücretsiz olsun demiştik. Kabul edilmemişti” dedi.

Serkan  ÜLDEŞ
Serkan ÜLDEŞ Tüm Haberleri

2020 Yılı Tarife Cetveli teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu ile ilgili söz alan AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü düğün salonları indirimi konusuna dikkat çekti. Ünlü, “Tarife cetvelleri çok da mecliste konuşulmaz. Ancak 2 gündür gazetelerde düğün salonları ile ilgili gelişme yansıyınca biz de konuşma gereği duyduk. İki müdürlük haricinde hepsinde yüzde 10 oranında zam teklif edilmiştir bugüne kadar. Genelde de geçmiştir. Düğün salonları ile ilgili temmuz ayında asgari ücretlilere ücretsiz olsun demiştik. Kabul edilmemişti” dedi.

“İŞİN ASLI BUDUR”

Ünlü, “6 tane düğün salonumuz var. Bizim dönemimizde 3 tane düğün salonumuz ücretsizdi. Pek de duyulmamıştır çünkü şov yapılacak bir durum değildir. Hukuk İşlerine biz bunları ücretsiz yapabilir miyiz dediğimizde yapamayız yanıtını aldık. Bunun üzerine belediye başkanı 1’inci Grup Kültür Merkezleri için 100 TL 2’nci grup kültür merkezleri için ise 1 TL önerisini sunmuştur. Şimdi de 1 TL olarak komisyondan geçmiştir. İşin aslı budur” şeklinde konuştu.

03 Aralık 2019 - Siyaset

Muhabir Serkan Üldeş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?