Reklamı Kapat

1071 Kongre Merkezi projesi iptal, Belediye binası olacak

AK Parti Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, 1071 Kongre merkezi projesinin fazla olduğunu söyleyerek Belediye binası olarak değerlendirileceğini açıkladı.

Serkan  ÜLDEŞ
Serkan ÜLDEŞ Tüm Haberleri

AK Parti Derince 92. Danışma Meclisi bugün Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde yoğun bir katılım ile gerçekleşti. AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu Başkanlığında gerçekleşen Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Körfez Ramazan Tuna, Büyükşehir Belediyesi bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, İlçe Gençlik Kollar Başkanı Semih Tayyip Gülcan, il yöneticileri, ilçe yöneticileri, Mahalle Başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Danışma Meclisine Kocaeli Milletvekilleri Meclis çalışmaları nedeni ile katılım sağlamadı. İki oturum şeklinde gerçekleşen toplantının ilk oturumunda konuşmalar gerçekleşirken ikinci oturumda ise basına kapalı bir şekilde soru cevap yapıldı. İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün partililerin sorularını yanıtladı. Soruları dikkatle dinleyen başkanlar, görüş ve önerileri ise not aldı.

20 BİN ÜYEYE DAVET


Etkinlikte saydı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk konuşmaya ev sahibi, İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu gerçekleştirdi. Selçukoğlu kitleyi selamlayarak başladığı konuşmasında, “91. İlçe danışma meclisini yapmamızın üzerinden 4 ay geçti. Baktığınızda uzun bir süre değil ama bize çok uzun bir süre gibi geldi. Bizler teşkilatı ile bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Kocaeli Teşkilatı olarak, il başkanımızın katıldığı mahalle buluşmaları formatından buluşmalar gerçekleştirdik. Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Derince’de eksiği gediği olan hiçbir şey olmayacak. İnşallah bu Pazar yapacağımız delege seçimler için 20 bin üyemizi ilçe teşkilat binamıza bekliyoruz. Sizinle beraber yol yürüdüğüm için onur duyuyorum

ALTYAPI VE ÜSTYAPI DEĞİŞECEK

Teşkilat Başkanlarını ardından kürsüye Derince Belediye Bakanı Zeki Aygün Çıktı. Uzun bir konuşma yapmayacağı kararı aldığını ifade eden Aygün konuşmasında, “Partimizin ilçe danışmalarında uzun konuşmamaya. Önceki Danışma Meclisinde çalışmalarımızı uzun uzun anlatmıştım. Hepsini tekrar etmeyeceğim sadece, 1 ay içinde yaptığımız çalışmalardan sizlere bahsedeceğim. Bu ay içerinde her mahallede olacak diye söz verdiğimiz gençlik merkezlerinden birinin temelini attık. Fatih Mahallesi’nde bir yerimiz var. Birkaç ufak sorunumuz var onu halledip orada da çalışacağız. Araçlarımızı aldık. Sevgi mağazamızı açtık. İSU ile birlikte Derince’nin tüm altyapısını değiştireceğiz. Büyükşehir Başkanızın sözünü verdi sonra üst yapıyı yapacağız. Bir ufak eksikliğimiz var. İnsanların gönlüne dokunmayı ihmal etti. Bu süreçte insanımızın gönlüne dokunacağız. Seçim sürecinde ziyaret ettiğimiz her yeri tekrar ziyaret ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

YÜZDE 65 İLE SEÇİMLERİ ALIRIZ


Bizi ekonomiden vurmaya çalıştılar diyen Aygün konuşmasında, “Ülkemizi terörle 40 yılda dize getiremeyenler, dolar ve Euroyu kullandılar. İnsanların ekonomisini zorlandıran bir hale soktular. Ekonomide zorlanan insanlar ne yapacak siyasiye saldıracak. Bunları gençler gençlere anlatacak, kadınlar kadınlara anlatacak, bizler ise sahada anlatacağız. Bu canda bedende oldukça Allah’ın izni ile böyle giderse gelecek seçimler yüzde 65 ile seçimi kazanırız. Bir de bugün Derincelerinin bizim 1071 kongre merkezi projemiz vardı. 1071 Kişilik bir salonumuz var o projeyi yeniden revize edip orayı belediye binası olarak değerlendireceğiz. Bu konuda büyükşehir belediye başkanımızın bizlere destek verecek.” İfadelerini kullandı.

# KOCAELİ GAZETESİ İLE İLİŞKİLİ:

04 Aralık 2019 - Siyaset

Muhabir Serkan Üldeş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?