Reklamı Kapat

Lastik İş 2. Kez Masada

Toplu iş sözleşmesini görüşmek üzere bugün ikinci kez masaya oturan  Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı,"Goodyear işvereni ile 23’ünde yine saat 10.00’da toplantımız devam edecek.  Esas teklifleri net olarak almış değiliz" dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Lastik-İş Sendikası,  toplu iş sözleşmesini görüşmek üzere bugün ikinci kez masaya oturdu. Basına kapalı olan toplantı TRYP by Wyndham Otel’de gerçekleştirildi. Toplantının ardından bir açıklama yapan Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı, “Bugün Goodyear ile yapmış olduğumuz toplantıda geçmişteki sorunları tekrar dile getirerek toplantıya başladık. Fabrikalarda istemediğimiz uygulamaları kendilerine ifade ederek toplu sözleşme maddelerine geçtik. Yapılan müzakere neticesinde özellikle üretim işçisi arkadaşlarımızın toplu sözleşme maddesi olarak ilgili 7 madde geçti, destek hizmetlerindeki arkadaşlarımızla ilgili 5 madde geçti. Bunlara ek olarak da destek ve üretim işçisi giyim eşyası diye bir madde geçmiş oldu.  Goodyear işvereni ile 23’ünde yine saat 10.00’da toplantımız devam edecek.  Esas teklifleri net olarak almış değiliz. Parasal konulara geldiğimiz zaman onların tekliflerini net olarak görmüş olacağız. Gördükten sonra hem Goodyear hem Prometeon hem Pirelli için genel itibariyle bir süreç olacaktır. Bu süreçte asıl teklifleri görmüş olacağız. Esas maratonumuz bundan sonra başlayacak diyebiliriz" dedi. 

13 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?