Reklamı Kapat

Gölcük Meclisinde Alparslan Türkeş Mücadelesi

Devlet Bahçeli'nin, "Cumhur İttifakından doğan haklarımızı demokratik yollardan alacağız’’ sözünü hatırlatarak, Turgut Sayın Caddesinin isminin MHP'nin kurucu lideri Alparslan Türkeş ismi ile değiştirilmesi talebinde bulunan Gölcük Belediyesi MHP Meclis Üyesi Kürşat Çakıroğlu, talebin dönemin belediye başkanı Mehmet Ellibeş zamanında gündeme geldiğini söyledi. Ellibeş'in yüzlerce kişi önünde söz verdiğini hatırlatan Çakıroğlu, isim değişikliği konusunda sorun çıkaranlara tepki gösterdi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gölcük Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda söz alan Gölcük Belediyesi MHP Meclis Üyesi Kürşat Çakıroğlu, "Öncelikle Van-Bahçesarayda meydana gelen çığ felaketinde şehit olan askerlerimize, hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza ve yine Sabiha Gökçende dün gerçekleşen uçak kazasında hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet dilerim. Umarım ki kötü geçen bu dönemi en yakın zamanda hep birlikte atlatır, milletçe bu kabustan daha güzel günlere uyanırız. Ülkemizin ve İlçemizin bu kadar sorunu varken maalesef gündem dışı bir söz almış bulunmaktayım. Üzülerek görmekteyiz ki bazı kesimler insan yönetme sanatı olan Siyaseti çok farklı algılamakta ve yapılacak her hamleye sanki görevlendirilmiş gibi karşı çıkmaktadır. Hiçbir dayanağı olmadan ‘’İstemezük’’ nidaları atılmakta ve saptırma yapılıp insanlar yanıltılmaktadır.

ELLİBEŞ, SÖZ VERDİ

Peki Nedir bu olay diye soracak olursanız nice örnek gösterilebilir fakat bu gün Milliyetçi Hareket Partisi’nin talebi olan bir cadde değişikliğinin nasıl saptırıldığını açıklayacağım. Hepinizin malumu olduğu gibi Turgut Sayın Caddesinin isminin Cennet mekan Kurucu Liderimiz Alpaslan Türkeş adı ile değiştirilmesi talebinde bulunmuştuk. Bu talep geçtiğimiz yıl 16 Şubat tarihinde partimizin yaptığı Meclis üyesi tanıtım programında dönemin Belediye Başkanı Mehmet Ellibeşten istenmiştir. Partimizin üyeleri olan ama burada isimlerini vermeye gerek görmediğim birkaç kişinin spontane bir şekilde gelişen bir durum neticesinde böyle bir talebi olmuştur. Bu talebe sessiz kalamayan dönemi Başkanı sayın Ellibeş yüzlerce kişi önünde konu ile ilgileneceğini, ilk meclisde gündeme getireceğini ve değişiklik yapacağına dair sözünü vermiştir.

O ZAMAN İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİLDİ

Bahsi geçen olay geliştiğinde daha ortada bir ittifak da söz konusu değildi. Özellikle ve tekraren vurgulamak istiyorum ‘’ herhangibir ittifak söz konusu değildi.’’ Konuyu daha da derinlemesine anlamanız için dileyene o dönemin haberini gönderebilirim.İsim değişikliği yaklaşık 1 ay önce Büyükşehir Belediyesi Basın birimi tarafından basınla paylaşılmış ve o günden beri sanki planlanmışcasına sistematik bir şekilde şahsım ve Meclis üyesi abim Şavaş Toprak hedef gösterilmiştir. Gerçekleşmiş bu olayın iç yüzünü defaatle anlatmamıza rağmen bazı kesimler bu işi sulandırmış ve hedef saptırmaya devam etmiştir. En üzücü tarafı ise Gölcükte bulunan bir STK başkanının yüzümüze karşı tebrikte bulunduktan sonra bazı siyasileri arayıp isme karşı çıkmaları yönünde kışkırtma da bulunduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

BAHÇELİ'NİN SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Ayrıca aynı şahısın ve taraftarlarının isim değişikliği olur ise esnafın ruhsatdan dolayı maddi yüke gireceğini dile getirmişlerdir. Cumhur İttifakı’nın Ülkücü üyeleri olarak buradan o esnaflara böyle bir maddi külfetten kurtulmaları yönünde gayretle çalışacağımızın ve onların huzurunu bozacak herhangi bir eylemde bulunmayacağımız üzerine söz veriyorum. Ayrıca Gölcük’ün sorunlarını her zaman takip ettiğimizin ve gördüğümüzün sorunları rapor halinde Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer’e verdiğimizi buradan beyan etmek istiyorum. Dileyen olur ise bu raporu seve seve paylaşabilirim. Sözlerime son vermeden önce Genel Başkanımız Bilge Lider Devlet Bahçelinin bir grup toplantısında dile getirmiş olduğu gibi ‘’ Cumhur İttifakından doğan haklarımızı demokratik yollardan alacağız’’ sözünü hatırlatmak istiyorum. Teşekkür ederim, Saygılarımla" dedi.

06 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Orhan Doğru - "HAKLARIMIZI MI ?"

Bu ansıl bir hak talebidir? Siz kimsiniz? Ne hakkınız var mış da talebiniz olacak?

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 07 Şubat 12:11


Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?