Reklamı Kapat

Hürriyet’e Mahkemeden Onay!

İzmit Belediyesi'nin önceki yönetimi tarafından pedagog görevinden alınarak düğün salonunda görevlendirilen belediye çalışanının Kocaeli 2. İdare Mahkemesinde süren davasında karar çıktı. Mahkeme seçildikten sonra çalışanına sahip çıkarak çalışanı uygun bir göreve atayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet gibi Nurdan Külcü hakkında göreve iade kararı verdi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Göreve geldiği günden itibaren çalışan haklarının korunmasına yönelik ve sosyal belediyecilik ilkeleri doğrultusunda önemli adımlar atan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyetin uygulamaları mahkeme kararıyla da tescillenmiş oldu.  İzmit Belediyesinde 25 yıl boyunca pedagog kadrosunda çalışan ancak bir önceki yönetim tarafından son 2 yıldır düğün salonu olarak kullanılan kültür merkezinde görevlendirilen Nurdan Külcünün Kocaeli 2. İdare Mahkemesinde süren davası sonuçlandı. Mahkeme göreve gelir gelmez Külcüyü Kültür Müdürlüğünde bir göreve atayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyetle aynı sonuca vararak  Külcünün göreve iadesi yönünde karar verdi.

HÜRRİYET GERİ DÖNDÜRMÜŞTÜ

İzmit Belediyesinde 25 yıldır pedagog olarak çalışan Külcü bir süre önce İzmit merkeze 30 kilometre uzaklıktaki Şahinler Köyünde bulunan belediyeye ait kültür merkezinde görevlendirilmiş kadrosuna uygun bir görevde çalışmadığı gerekçesiyle avukatı aracılığıyla Kocaeli 2. İdare Mahkemesinde dava açmıştı. Yerel seçimlerin ardından göreve gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Külcüyü Kültür Müdürlüğünde kadro unvanına uygun bir göreve getirmişti. Davayı gören mahkeme de Külcüyü haklı bulurken kararla birlikte Nurdan Külcü yenden pedagog kadrosuna atanacak. Ayrıca personel kayıp haklarını da yasal faiziyle birlikte İzmit Belediyesinden alacak.

10 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?