Reklamı Kapat

Toplu Taşımada Örnek Proje

Başiskelede toplu taşıma hizmeti kalitesi arttırılıyor. Başiskele halkının yoğun talepleri doğrultusunda Yeniköy Bahçecik ve Karşıyaka Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatiflerinin birleşmesi yönünde protokol imzalandı.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Başiskelede toplu taşımada kaliteyi ve verimi artırmayı hedefleyen Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü Başiskelede hizmet veren Yeniköy Bahçecik ve Karşıyaka Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi başkanlarıyla birkaç aydır yaptığı istişareler sonucunda mutlu sona ulaştı. Tarafların anlaşması sonucunda protokol imzalanması için bir toplantı gerçekleştirildi. Başiskele Belediyesinde gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı M. Yasin Özlü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Ahmet Çelebi Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürü Övünç Yılmaz Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ve Karşıyaka Yeniköy ve Bahçecik Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi başkanları katıldı.

MUSTAFA KURT: BAŞİSKELE DAHA KALİTELİ VERİMLİ VE GÜVENLİ BİR TOPLU ULAŞIMA KAVUŞACAK

Toplantıda ilk konuşan Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt Başiskele için bugünün çok önemli bir gün olduğunu vurguladı. Kurt Bugün Başiskeledeki üç kooperatifimiz birleşme kararı aldı. Burada amaç Başiskelede vatandaşların memnuniyetinin arttırılması için daha kaliteli verimli ve huzurlu bir toplu taşıma imkânı sağlayarak halkımıza hizmet etmek. Bu anlaşma sayesinde ben inanıyorum ki üç kooperatifimize hem maddi hem de manevi anlamda ciddi kazanım getirecek. En önemlisi de Başiskele halkı ve esnafı bu birleşimden dolayı daha kaliteli verimli ve güvenli bir toplu ulaşıma kavuşacak. Bu konuda emeği geçen başta Tahir Başkanımız olmak üzere Yasin Başkanımıza ve herkese çok teşekkür ediyorum. dedi.

AHMET ÇELEBİ: KOCAELİ GENELİNE ÖRNEK TEŞKİL EDECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Ahmet Çelebi de Biz Kocaeli sınırlarında hizmet veren toplu taşıma kooperatiflerimizi tek çatı altında toplamayı hedef olarak belirlemiştik. Başiskele burada farkını ortaya koydu. Bugün burada imzalayacağımız protokol ile diğer bölgelerimizdeki kooperatiflerimize örnek teşkil edecek. Bu anlamda kooperatif başkanlarımızı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor herkes için hayırlı olmasını diliyorum. ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÖZLÜ: BAŞİSKELEDE KESİNTİSİZ ULAŞIM İÇİN GAYRET EDİYORUZ

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ise yerel seçimler sürecinde vatandaşlardan özellikle toplu ulaşım konusunda yoğun taleplerin olduğunu ifade ederek toplu ulaşım konusundaki deneyimlerinden de faydalanarak Başiskelede toplu taşımadaki aksaklıkları çözme konusunda birkaç aydır çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Başkan Özlü Başiskelede toplu taşıma kooperatiflerinin birleştirilmesi konusunda yaptığımız istişareler ve çalışmalar sonucunda bugün üç kooperatifimizin birleşmesi kararını aldık. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın hedeflerinden olan toplu taşıma kooperatiflerinin kendi bölgelerinde tek çatı altında toplanıp daha kaliteli ve daha verimli bir toplu taşıma hizmetini vatandaşlarımıza sunabilmek için birleştirme stratejisini ilk olarak Başiskelemizde gerçekleştirmek bizim için bir onur tablosu. Bu onuru bizlere yaşattıkları için kooperatif başkanlarımıza ekibimize oda başkanımıza daire başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. dedi.

Belediye Başkanı M. Yasin Özlü sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugün burada yapacağımız protokol ile Başiskeleli hemşehrilerimizin toplu taşımadaki memnuniyetini artacak hem halkımız hem de Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatiflerimiz kazanacak. Halkımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda ve seçim beyannamemizde de söz verdiğimiz gibi ilçemizde kesintisiz ulaşım için ilk adımımızı attık. Artık İzmite gitmek isteyen veya İzmitten ilçemize dönmek isteyen vatandaşlarımız kendi bölgesinin otobüsünü beklemek durumunda kalmayacak. Kocaeliye örnek model olacak bu güç birliğinde emeği geçen başta Tahir Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür eder hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

BAŞKAN ÖZLÜDEN YENİ ŞEHİR HATTI VE GÖLCÜKE HAT MÜJDESİ

Başkan Özlü ilçe içi toplu ulaşımının etkinliğinin artırılması konusunda ilgili kurum ve kuruluşlar ile etkin koordinasyon sağladıklarını vurgulayarak Başiskelemize yeni bir şehir içi toplu taşıma hattı kazandıracağız. Ayrıca ilçemizden Gölcük tarafına da yoğun bir toplu taşıma talebi oluyor. Bu nokta da ileriki zamanlarda ilçemizden Gölcüke bir hat açmayı düşünüyoruz. Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yeniköy Bahçecik ve Karşıyaka Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Başkanları tek çatı altında birleşme yönünde protokol imzaladılar.

Bu e-posta mesaji kisiye özel olup gizli bilgiler içeriyor olabilir. Eger bu e-posta mesaji size yanlislikla ulasmissa içerigini hiç bir sekilde kullanmayiniz ve ekli dosyalari açmayiniz. Bu durumda lütfen e-posta mesajini kullaniciya hemen geri gönderiniz ve tüm kopyalarini mesaj kutunuzdan siliniz. Bu e-posta mesaji hiç bir sekilde herhangi bir amaç için çogaltilamaz yayinlanamaz ve para karsiligi satilamaz. Bu e-posta mesaji virüslere karsi anti-virüs sistemleri tarafindan taranmistir. Ancak yollayici bu e-posta mesajinin - virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile - virüs içermedigini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan dogacak hiçbir sorumlulugu kabul etmez.

12 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?