Reklamı Kapat

Tahir Büyükakın’dan Çetin Emeç Açıklaması; “Köprü Yıkıldı, Biz Başka Köprü Yaptık”

Ulusal medyaya dahi gündem olan Çetin Emeç isminin köprüden kaldırılarak yerine Erol Köse isminin verilmesiyle ilgili açıklama yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın; “ismi filan indirilmedi. Çetin Emeç köprüsünün yıkıp yeniden yapılınca ismini yazmadım bu gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri

Türkiye’nin gündemine dahi oturan Çetin Emeç Köprüsünün adının değiştirilerek Erol Köse konulmasıyla ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Aynı köprüye bunu yapsaydık o zaman haklı olurdunuz, biz başka bir köprüye yaptık. Büyüğümüzün ismini verdik. Burada bir kasıt yok” dedi.

İSMİ FALAN İNDİRİLMEDİ

Çetin Emeç köprüsü hakkında Büyükakın,” ismi filan indirilmedi. Çetin Emeç’in suikaste kurban gitmesinden yıllar sonra o ismi köprüye yazıldı. Belediye başkanı bu isim buraya asılsın dedi, asıldı. Çetin Emeç köprüsünün yıkıp yeniden yapılınca ismini yazmadım bu gerçeği yansıtmıyor. Marmara Belediyeler Birliği toplantısı yapıldı Erol Bey’de katıldı. Orada Erol Bey’i yakından tanıma imkanı buldum. Sonraki dönemde de kendisinin isminin verilmesi konusunda kanaate ulaştık, birkaç istişare de yaptık. Aynı köprüye bunu yapsaydık o zaman haklı olurdunuz, biz başka bir köprüye yaptık. Büyüğümüzün ismini verdik. Burada bir kasıt yok” ifadelerini kullandı.

“BİR BÜYÜĞÜMÜZÜN İSMİNİ VERDİM”

“Bu şehir küçük bir şehir, nasıl buraya geldiğini biliyoruz. Çetin Emeç’in adını özellikle indirmişiz gibi takdim etmek, bunun üzerinden siyaset yapmaya çalışmak bizim işlerimizi karalamaktan öteye geçecek bir yaklaşım değil. Bir dönemde o isim oraya koymuş, başka bir köprüye bu şehre emeği geçmiş bir büyüğümüzün ismini verdim. Aynı köprü yenilenmedi. Başka köprü yapıldı. Biz bütün köprülerden isimleri mi kaldırıyoruz. Böyle bir kasıt yok. Bizim Çetin Emeç'le ne kastımız olur” şeklinde konuştu.

# TAHİR BÜYÜKAKIN İLE İLİŞKİLİ:

13 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?