Reklamı Kapat

Tahir Büyükakın O Konuda; “Asla teslim olmam, geri adım atmam”

Çetin Emeç köprüsünün isminin değiştirilmesiyle ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın; “Asla geri adım atmayacağım. Teslim olmam” ifadelerini kullandı.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

‘MECLİSE DANIŞMANIZI İSTERDİK’

CHP Büyükşehir Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “ Çetin Emeç Köprüsü hasarlı olması sebebiyle yıktınız. Modern Çetin Emeç Köprüsü olarak Kasım 2019 yılında haber bülteni yayınladınız. İsminin ise görevini tamamladığını belirttiniz. Sırf gazeteci olduğu için suikastle katledilmiştir. İsmin oradan indirilmesini doğru bulmuyoruz. Bu isimleri koyarken ya da kaldırırken mecliste danışmanızı istirham ediyorum” dedi.

‘ÇETİN EMEÇ’E KASTIM YOK’

Büyükakın ise “İsmi falan indirilmedi. Çetin Emeç’in suikaste kurban gitmesinden yıllar sonra o köprüye o isim verildi. O dönemin konjonktürü gereği asıldı. Aynı köprüyü yapıp o ismi oradan indirmedik. Marmara Forum’daki toplantıya Erol Köse de katılmıştı. Ondan sonraki dönemde de kendisine şehrin herhangi bir yerinde meclisin gündemine getirilecek bir konu olduğunu düşünmüyorum. Aynı köprüden o ismi kaldırmadık. Burada herhangi bir kasıt yok. Öküzün altında buzağı aramayın. Özellikle o ismi indirmişiz gibi gösteriyorlar.

ALTINDA BAŞLA ŞEYLER VAR

CHP’li Orhan Tanış da köprüyle ilgili söz alarak “Aile bunu öyle algılıyor. İsmimiz kaldırılacaksa neden kondu deniliyor. Bir yere bir kişinin adını verirken dikkatli olmalıyız. Hem de kaldırmak zorunda kalmamalıyız” dedi. Büyükakın ise “Bizim kastımız yok. Bu anca şeytanın aklına gelir. Aileyle de konuşabiliriz. Üzerinden bir ay geçip konu bu hale geldiyse bence altında başka şeyler var. Bunları da biliyorum ama burada söylemem yakışık almaz” diye konuştu.

‘ASLA GERİ ADIM ATMAM’

CHP’li Ünal Özmural ise “Başkanım samimiyetinize güveniyorum. Genel anlamda ilimizde bu konuda bir rahatsızlık var. Vicdanları böyle rahatlatamayız” dedi. Büyükakın Özmural’a cevap vererek “Asla geri adım atmayacağım. Böyle bir şey yaparsam yanlış bir şey yaptığımız kabul etmiş olurum. Özellikle bu konuyu şişirmeye çalışan bazı çevreler var ve ben böyle bir şeye teslim olmam” dedi.

# TAHİR BÜYÜKAKIN İLE İLİŞKİLİ:

13 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?