Reklamı Kapat

Sarıbay yönetimiyle helalleşerek vedalaştı

Yaklaşık 5 yıldır CHP Kocaeli İl Başkanlığı görevini yürüten Sarıbay dün akşam yapılan olağan il yönetim kurulu toplantısında helallik isteyerek tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

TÜM KADROLARIMA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Teşekkür konuşması yapan Sarıbay 03 Ekim 2015de Genel Merkezimizin takdiriyle CHP Kocaeli İl Başkanlığına atandık. Daha sonra tek adaylı yapılan kongre ile seçilmiş başkan olma onurunu yaşadık bir kez daha. 2018de iki adayın yarıştığı kongrede yeniden başkanlık görevini üstlendik. Bu süreçte 1 Kasımda Genel Seçim  Cumhurbaşkanlığı seçimi referandum ve son olarak da 2019da Yerel Seçimleri hep birlikte göğüsledik. 2015ten bu güne kadar benimle birlikte emek veren tüm yönetim kuruluma kadın ve gençlik kollarıma disiplin kuruluma milletvekillerime belediye başkanıma meclis kadrolarıma ve tüm örgütüme sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

BENİM İÇİN ONURLU VAZİFEYDİ

Görev süresi boyunca CHPnin hakkını koruduğunu ve sesi olduğunu belirten Sarıbay 45 yıldır yürüttüğüm il başkanlığı görevimde vatandaşlarımızın ve sizlerin sesi olmaya çalıştım. Her platformda partimin ve siz değerli partililerimin hakkını korumaya halkımızın sorunlarını dillendirip çare üretmeye çalıştım. Yine bu görevim sırasında yanlış ve hatalı bulduğum ne varsa dile getirdim ve düzeltilmesi için mücadele ettim. İl Başkanlığı görevi benim ve ailem için onurlu büyük bir vazifeydi. Sizlerle beraber partim için mücadele etmek keyifti benim için.

BU ÖNEMLİ BİR EMANET

Biz oldukça güzel anlamlı ve onurlu bir görevin neferleri olarak bayrağımızı daha da yukarılara taşımak adına var gücümüzle çalıştık diyen Başkan Sarıbay Bugün böylesi güzel bir il binasını Genel Merkezin sizlerin ve hepimizin gayreti ile partimize kazandırdık. Bu önemli bir emanet. Partimizin kurumsal kimliğini CHP Kocaeli olarak 45 yıldır özenle sürdürdük dedi. Genel ve Yerel seçimlerde örgüt olarak bir aile bilinciyle hareket ettik. Genel Seçimlerde istediğimiz başarıya ulaşamadık belki ama Yerel Seçimler de İzmit Belediyesini Fatma Kaplan Hürriyet ile alarak ilk çoban ateşini yakmış olduk. Bu önemli bir başlangıç. Bundan sonra da bu ateşin kıvılcımlarının bile aydınlık meşaleleri ile tüm Kocaeliyi saracağına olan inancım tam dedi.

ADALET İÇİN YİNE YÜRÜRÜM

Türkiyede yapılmış en onurlu eylemlerden biri olarak tarihe geçen Adalet Yürüyüşünde kol kola omuz omuza Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile yürüdüğümüz gün üzerimizde ki sorumluluğun ne kadar da önemli olduğunu bir kez daha hissettik. Yürüdüğümüz her yol attığımız her adım özgürlük eşitlik ve hak içindi. O yolda dün nasıl azimle ve kararlılıkla yürüdüysek bugün aynı şekilde yine yürürüz. Adaleti Türkiyeye el ele vererek getirmek için birlikte attığınız her adım için de teşekkür ederim kıymetli arkadaşlarım. Adalet istemek bize sağlanan bir lütuf değil her vatandaşın doğuştan sahip olduğu anayasal hakkıdır. Adalet gelene dek susmayacağız dedi.

HER VEDA BİR BAŞLANGIÇTIR ASLINDA

Başkan Sarıbay Yaşamım boyunca hep pişman olmayacağım şeyleri yapmaya çalıştım ve de yaptım. Bizler yeni başlangıçlara yer açabilmek yeni yolculuklara çıkabilmek yeni yerler yeni yolcular tanıyabilmek sadece kendimize değil başkalarına da gençlere de bu imkanı verebilmek için veda zamanının hüzünle ve aynı zamanda da sevinçle yaşayabilme cesaretini gösterebilmeliyiz. Bu benim için bir veda zamanı her veda bir başlangıçtır aslında. Bırakıp gittiğiniz her neyse ona adanmış tüm parçalarınızın onunla kalır ifadesinde bulundu.

HAKKINIZI HELAL EDİN

CHP için mücadele etmeye devam edeceğini de sözlerine ekleyen Başkan Sarıbay Yaşamım boyunca yalnızca önce insan kavramına emek yüceliğine inandım. Mücadelem önce insan için oldu. Bundan sonra ki süreçte de bu duygularla davranacağım. Abi olarak devam edeceğim katkılarıma. İnanıyorum ve biliyorum çok yetenekli değerlerimiz var. Allah herkese umduğunu ve düşündüğünü nasip etsin diyorum. Sizlerle geçen süreçte ben çok mutluydum. Biraz duygusal olarak yaklaşım içindeyim. Kırdığım üzdüğüm arkadaşlardan özür diliyorum ama inanıyorum hepinizle ayrı ayrı çok güzel dostluklarımız oldu. Bundan sonrada devam edecek. Hakkınızı helal edin benden yana helal olsun. Hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum diyerek tüm yönetimi ile vedalaştı.

26 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?