Reklamı Kapat

Recep Öztürk Esnafın Dili Oldu!

Dünyada 70’e yakın ülkeye yayılan koronavirüs salgınının ekonomiye olan etkisini değerlendiren KTO Başkanı Recep Öztürk, “Devletimizden ticari yapıyı korumaya yönelik tedbirler bekliyoruz” dedi

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Körfez Ticaret Odası Recep Öztürk, Çin’de başlayan ve dünyada 70’e yakın ülkeye yayılan koronavirüs salgınının ekonomiye olan etkisini değerlendirdi. Öztürk, “Küresel bir salgınla, küresel bir halk sağlığı sorunuyla karşı karşıyayız. Çin’de başlayan ve dünyada 70’e yakın ülkeye yayılan koronavirüs salgını ülke gündemimizi oldukça etkiledi.Ülkemizde resmi olarak ilk vakaya rastlanması ve sonraki günlerde sayının artması ile birlikte halkımızın endişesi de, tedbir alma ihtiyacı da bir o kadar arttı.

‘15 KOMİTE DE ETKİLENDİ’

Bu ciddi ve zorlu süreçte insanlarımız hem kendilerini hem de yakınlarını korumak amacıyla gerekli önlemleri de almaktadırlar.Bu küresel salgın tüm dünyada bütün sektörleri etkileyen bir süreci beraberinde getirmiş, odamızda üyelerimizin temsil edildiği 15 meslek komitemizin tamamını etkilemiştir. Türkiye'nin bu süreçten en az zararla çıkabilmesi için mevcut üretim ve ticari yapıyı korumaya yönelik tedbirlerin de erkenden alınması gerektiğin düşünüyoruz.

EK ÖNLEMLER ALINMALI

İstihdamın korunması açısından işletmelerin desteklenmesinin önemli etkilenen çok sayıda sektöre vergi, SGK primi gibi ödemelere kolaylık getirilmesini, kamu ve özel bankalardan kullanılan kredilerin talep halinde ötelenmesi de işletmelerimiz için talep ediyoruz. Koronavirüs sürecini halkın sağlığı açısından bugüne kadar temkinli biçimde yöneten hükümetimizin, işletmelerimizin ayakta kalması için de her türlü tedbiri alarak destek vereceğinden şüphemiz yok” ifadelerini kullandı.

# CORONA VİRÜSÜ İLE İLİŞKİLİ:

17 Mart 2020 - Ekonomi

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?