Reklamı Kapat

Katırcıoğlu Açıkladı; Sağlık Yasası Kimleri Kapsıyor?

AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, TBMM’ye sunulan sağlıkta şiddetin önlenmesiyle ilgili kanun teklifiyle alakalı değerlendirmede bulundu. Katırcıoğlu; "Teklif, kamu ve özel ayrımı yapmaksızın tüm sağlık kurumlarında görev yapan personeli (Doktor, hemşire, tekniker, güvenlik, temizlik vs.) kapsamaktadır." dedi.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, TBMM’ye sunulan kanun teklifiyle alakalı “Sağlıkta şiddetin önlenmesi olarak bilinen kanun teklifimiz TBMM’ye sunuldu. Teklif, kamu ve özel ayrımı yapmaksızın tüm sağlık kurumlarında görev yapan personeli (Doktor, hemşire, tekniker, güvenlik, temizlik vs.) kapsamaktadır. Hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

KANUN TEKLİFİ ŞÖYLE:

Madde 1: 7/5/1987 tarihli ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek 12. maddesine birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra ve maddeye aşağıdaki fıkra eklenmişti.
“Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele karşı görevleri sebebiyle işlenen 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan kasten yaralama (madde 86), tehdit (madde 106), hakaret (madde 125) ve görevi yaptırmamak için direnme (madde 265) suçlarında;

a) İlgili kanunlara göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılır.

b) Türk Ceza Kanununun 51’inci maddesinde düzenlenen hapis cezasının ertelenmesi ve Ceza Muhakemesi Kanunun 231’inci maddesinde düzenlenen hükmün açıklanmasının geri bırakılması hükümleri uygulanamaz.
“Şiddetin vuku bulduğu sağlık kuruluşunda faile veya yakınına mağdurun verdiği hizmeti verebilecek başka sağlık personeli bulunması halinde hizmet diğer personel tarafından verilir.”

Madde 2: Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer

Madde 3: Bu kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

# RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

09 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?